HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

kalendarz szkolny

e-podręczniki

Dyplomy 2015/2016

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział

PowitanieInscenizacja "Z odblaskami bezpieczniej" i konkurs dla najmłodszych

Akcja „ODBLASKOWA SZKOŁA” wciąż trwa! W piątek 19 października w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne uczniów z klas I –III z zaproszonymi gośćmi, którymi były dzieci z tutejszego przedszkola wraz z panią dyr. Kowal i paniami opiekunkami. Przybyłych na wstępie przywitał p. dyrektor Bogusław Marek, następnie p. Czesława Obara – koordynator akcji „Odblaskowa Szkoła”przeprowadziła krótką pogadankę nt. bezpiecznego zachowania się na drodze, o znaczeniu noszenia kamizelek lub innych elementów odblaskowych, zwłaszcza teraz, kiedy szybko robi się ciemno.

Uczniowie klasy IV przedstawili przygotowaną inscenizację pt. „Z odblaskami bezpieczniej”, której treść zachęcała do noszenia elementów odblaskowych przez dzieci korzystające z drogi jako piesi czy rowerzyści. Odblaski zwiększają kilkakrotnie widoczność pieszego lub rowerzysty na drodze w świetle reflektorów nadjeżdżających samochodów i tym samym sprawiają, że jest on bardziej bezpieczny. W przedstawieniu zawarte były również...

administrator dnia 21/10/2012
Dzień Papieski

Dnia 16 października 2012 roku, w 34. rocznicę wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Tron Piotrowy, odbyła się akademia, podczas której uczniowie pod opieką ks. Bogdana Lebryka przedstawili część artystyczną przybliżającą postać Ojca Świętego - montaż słowno-muzyczny w wykonaniu klasy VI oraz prezentację multimedialną przygotowaną przez p. Irenę Golonkę.

Konferansjerem części artystycznej był Przemek Lekarczyk, Paweł Rygielski recytował wiersz o Ojcu Świętym - pielgrzymie a Paulina Ryczek dziękowała Ojcu Świętemu za to, że Wszystkich kochał i pokazał jak Wierzyć Bogu, jak można żyć zasadami w zgodzie z wiarą i dziesięcioma przykazaniami. Dawid Garstka swoją grą i śpiewem  ubogacił występ. Dekorację i gazetkę nawiązującą do hasła Dnia Papieskiego wykonali uczniowie pod kierunkiem p. Jadwigi Kozłowskiej.

Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II - Papież Rodziny i kolejna rocznica wyboru...

administrator dnia 17/10/2012
Dzień Edukacji Narodowej 2012

W piątek 12 października br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia. Jak co roku w spotkaniu uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Gościem specjalnym miała być p. Stefania Dulemba – wielki przyjaciel naszej szkoły, ale ze względów zdrowotnych odwołała swój przyjazd.

Dyrektor Bogusław Marek złożył życzenia oraz podziękowania wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczył nagrody za szczególne osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły. Nagrodzeni zostali nauczyciele: p. Jadwiga Kozłowska, p. Irena Golonka, p. Czesława Obara, p. Bogusława Serwicka oraz pracownicy obsługi: p. Teresa Rygielska, p. Teresa Chmura i p. Piotr Konieczny.

Po części oficjalnej uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawcy p. Stanisława Jarmuły zaprezentowali...

administrator dnia 15/10/2012
Wycieczka do ZOO i Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

11 października 2012 r. uczniowie klas II – VI, którzy w ubiegłym roku systematycznie oszczędzali w SKO i wzięli udział w ogólnopolskim „Konkursie SKO” – wyjechali na jednodniową wycieczkę do Krakowa. Wyjazd ten w większości był sfinansowany z nagrody pieniężnej w wysokości 1 000 zł, przyznanej naszej organizacji w w/w konkursie.

Kierownikiem wycieczki była opiekunka SKO p. Bogusława Serwicka, a opiekę sprawowali: p. Irena Golonka, p. Katarzyna Kozioł-Dziekan oraz p. Stanisław Jarmuła.

Prognozy nie wróżyły nam pięknej pogody, ale okazało się, że nie było wcale tak źle. Prawie nie było deszczu, a przez chmury niekiedy przebłyskiwało słońce.

Pierwszym obiektem w naszym planie było krakowskie ZOO. Jadąc w jego kierunku, z okien autokaru obserwowaliśmy krakowskie budowle, min. budynek operetki, główny budynek Akademii Górniczo-Hutniczej, Bibliotekę Jagiellońską, Muzeum Narodowe, odnowione stadiony „Wisły” i „Cracovii”, krakowskie błonia oraz piękną panoramę Wawelu, z płynącą u jego stóp Wisłą.

Gdy przybyliśmy na miejsce, zwartą grupą przesuwaliśmy się od klatki do klatki, starając się zobaczyć wszystkie zwierzęta oraz...

administrator dnia 12/10/2012
Ślubowanie pierwszaków

W dniu 10 października 2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności dyrektora szkoły p. Bogusława Marka, wychowawcy p. Ireny Golonki, nauczycieli oraz rodziców, zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem uczniów przez dyrektora i przez uczniów klas starszych. Następnie uśmiechnięci i bardzo eleganccy tego dnia uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem swojego wychowawcy. Punktem kulminacyjnym uroczystości było jednak złożenie przysięgi i pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści zwielkim przejęciem powtarzali słowa przysięgi ślubując: dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, rzetelnie i sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, reprezentować właściwą postawę wobec wszystkich pracowników szkoły, a także rozwijać w sobie postawę patriotyczną. Aktu pasowania - poprzez dotknięcie uczniowskiego ramienia wielkim ołówkiem - dokonał dyrektor, który wręczył także uczniom pamiątkowe dyplomy. Po ślubowaniu uczniowie otrzymali wiele upominków, m. in. odblaskowe opaski ufundowane przez firmę...

administrator dnia 11/10/2012
Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych

W dniu 1 października 2012 r. zostały przeprowadzone zawody – Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Do rywalizacji o awans do zawodów wojewódzkich stanęli mistrzowie gmin. Zawody były przeprowadzone w kategoriach wiekowych. Uczniowie szkół podstawowych mieli do pokonania dystanse 800 m dziewczęta, zaś 1000 m chłopcy.
Następujący uczniowie naszej szkoły wywalczyli awans do zawodów o mistrzostwo województwa małopolskiego w Nowym Targu...

administrator dnia 06/10/2012
Mistrzostwa Gminy w indywidualnych biegach przełajowych

Rozpoczynając realizację Szkolnego Kalendarza Sportowego 2012/2013 w dniu 27 września 2012 r. zostały przeprowadzone Mistrzostwa Gminy w indywidualnych biegach przełajowych w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawody odbywały się w formie indywidualnej w 3 kategoriach – uczniowie szkół podstawowych – klas IV, V, VI na dystansach: 800 m – dziewczęta ze szkół podstawowych i 1.000 m chłopcy ze szkół podstawowych. Natomiast uczniowie szkół gimnazjalnych w 3 kategoriach – oddzielnie uczniowie klas I, II, III mieli do pokonania 1.000 m w przypadku dziewcząt, i 1.500 m w przypadku chłopców. Na starcie stanęło 85 uczniów. Do zawodów na szczeblu powiatu awansuje po 6 najlepszych zawodniczek i zawodników w każde...

administrator dnia 05/10/2012
400. rocznica śmierci Piotra Skargi

Dnia 27 września 2012 roku w 400. rocznicę śmierci Piotra Skargi odbył się w naszej szkole apel, na którym przypomnieliśmy wielką postać z historii naszej Ojczyzny. Uczniowie pod kierunkiem p. Jadwigi Kozłowskiej, w Roku Piotra Skargi ogłoszonym przez Sejm, uczestniczyli w kilku działaniach przybliżających Jego postać. Apel i Konkurs Wiedzy nt. „Życie i działalność ks. Piotra Skargi”, wykonana gazetka, nauka „Modlitwa za Ojczyznę”, czytanie fragmentów „Kazań Sejmowych” oraz apel 27.09.2012 r. pozwoliły lepiej poznać najsłynniejszego polskiego jezuitę zatroskanego o Ojczyznę.

Urodził się 12.02.1536 roku w Grójcu koło Warszawy. Studiował na Akademii Krakowskiej. Był Kaznodzieją króla Zygmunta III Wazy, pierwszym rektorem Uniwersytetu Wileńskiego, autorem „Żywotów Świętych” i „Kazań Sejmowych”, wizjonerem Polski. Założył: Bractwo Miłosierdzia, Bank Pobożnych i Skrzynkę Św. Mikołaja - dzieła charytatywne oraz 3 kolegia jezuickie. Piętnował wady ówczesnych elit oraz walczył z błędami herezji słowem upominającym.

Zmarł 27 września 1612 roku w Krakowie w chwili kiedy gasła przez niego wykonana świeca przy...

administrator dnia 28/09/2012
"Odblaskowa Szkoła" - Rowerowe Mistrzostwa o Puchar Dyrektora

Już trzeci rok nasza szkoła bierze udział w konkursie „Odblaskowa Szkoła”. W ramach tej akcji, podczas pierwszego spotkania z rodzicami w dniu 26 września, koordynator akcji „Odblaskowa szkoła” – p. Czesława Obara wygłosiła prelekcję na temat „Z odblaskami bezpieczniej”. Nowo wybrana Rada Rodziców, w ramach akcji oraz zapewnienia uczniom bezpieczeństwa na drogach, postanowiła postarać się o wyposażenie w kamizelki odblaskowe wszystkich uczniów szkoły.

27 września 2012 r. odbyły się Rowerowe Mistrzostwa o Puchar Dyrektora. W zawodach wzięło udział 22 uczniów (tj. 23%) z klas IV-VI. Mistrzostwa składały się z trzech etapów. Najpierw zawodnicy pokonywali tor przeszkód, następnie brali udział w jeździe na czas a na koniec zmagali się z testami wiedzy BRD. Zawodnikom kibicowali...

administrator dnia 27/09/2012
Wycieczka do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie

W dniu 24 września br. uczniowie klasy IV naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, które działa jako Wydział Historii Drogownictwa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Muzeum powstało w 1982 roku jako Izba Pamięci, która rozwijała się w miarę gromadzenia nowych i bardziej wartościowych eksponatów Wydział Historii Drogownictwa funkcjonuje od stycznia 2005 roku. Do zwiedzania przeznaczone są dwie ekspozycje:

  • zewnętrzna, na której w czasie spaceru można podziwiać maszyny i urządzenia, które niegdyś służyły drogowcom,
  • wewnętrzna, która pokazuje między innymi eksponaty dotyczące budowy i utrzymania dróg i mostów, sposób pracy przy budowach w postaci scenek z figurami ludzkimi naturalnych rozmiarów, a także...
administrator dnia 25/09/2012
Witaj Szkoło!

Uroczystą koncelebrowaną Mszą Św. rozpoczął się nowy rok szkolny w naszej szkole. Proboszcz parafii, ks. Bogdan Lebryk, w swoim kazaniu, powitał uczniów, rodziców oraz nauczycieli po dwóch miesiącach wakacji oraz zachęcił do solidnego traktowania uczniowskich obowiązków, gdyż jak stwierdził, nauka jest podstawą wszechstronnego rozwoju każdego człowieka.

Potem, już w szkole, odbyła się dalsza część uroczystości, którą rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego. Swoje pierwsze wystąpienie miał wobec społeczności uczniowskiej nowy dyrektor szkoły - Pan Bogusław Marek. Po serdecznym powitaniu wszystkich przybyłych - a wśród nich przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Pana Stanisława Ryczka, zachęcił uczniów do pracy w nowym roku szkolnym. Szczególnie serdecznie powitał pierwszoklasistów. Szóstoklasistom życzył, aby dołożyli wszelkich starań i nie obniżali poprzeczki, którą ich starsi koledzy podnieśli pięknym wynikiem z egzaminu końcowego. Podziękował również byłej dyrektorce, Pani Jadwidze Kozłowskiej za...

administrator dnia 04/09/2012