HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

kalendarz szkolny

e-podręczniki

Dyplomy 2015/2016

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział

PowitanieKonkurs Plastyczny "Bohater książki Kornela Makuszyńskiego"

Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym związanym tematycznie z twórczością Kornela Makuszyńskiego.

Poniżej przedstawiamy link do regulaminu Konkursu Plastycznego „Bohater książki Kornela Makuszyńskiego”:

http://www.spsmegorzow.pl/dokumenty/2016_regulamin_plastyczny.pdfadministrator dnia 02/05/2016
Drukuj
W rocznicę KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA...

„Opowiedz nam, moja Ojczyzno
jak matka dzieciom ciekawym
o latach znaczonych blizną
o wiekach chwały i sławy.”

29 kwietnia byliśmy uczestnikami szkolnej uroczystości z okazji 225 rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Po odśpiewaniu hymnu, głos zabrał dyrektor szkoły p. Bogusław Marek, który powitał wszystkich i objaśnił cel spotkania. Przytoczył również wybrane hasła z tekstu Konstytucji, aby uczniowie lepiej zrozumieli znaczenie tego najważniejszego dla wszystkich Polaków dokumentu.

Następnie głos zabrali uczniowie klas VI, V i III, którzy pod kierunkiem p. Katarzyny Dziekan-Kozioł przedstawili inscenizację, w formie debaty, na temat ważności i znaczenia dla każdego Polaka ustanowionej 3 maja Konstytucji. Występujący starali się przekonać nas, że „Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”. W swoim programie rozważali trzy najważniejsze w historii Polski słowa, pojawiające się często jako hasła narodowe Polaków: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Wszyscy zebrani z uwagą wysłuchali i obejrzeli piękne wiersze, inscenizację oraz pieśni patriotyczne. Wszystkim udzielił się nastrój zadumy, ale i radości, że mieszkamy w wolnym, niepodległym i pięknym kraju.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 02/05/2016
Drukuj
Powiatowy Konkurs Matematyczny "Matematyka- moja pasja"

„Basi zerwał się naszyjnik. Trzecią część korali znalazła na podłodze, jedną czwartą w kieszeni, piątą część pod kanapą, a szósta część korali została na sznurku. Sześciu korali nie udało się odnaleźć. Z ilu korali składał się naszyjnik Basi?”

W poniedziałek, 25.04.2016 r., w Radgoszczy odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyka – moja pasja”. Wzięło w nim udział 36 uczniów. Naszą szkołę godnie reprezentowały trzy uczennice kl. VI: Julia Kowal, Barbara Ryczek i Monika Ryczek, które przygotowywał p. Stanisław Jarmuła. Uczestnicy otrzymali zestaw 10 zadań (2 otwartych, 8 zamkniętych), na których rozwiązanie mieli 60 minut.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 02/05/2016
Drukuj
Wysoka wygrana w piłce ręcznej dziewcząt

W piątek, 15.04.2016 r., gościliśmy w naszej szkole dziewczęta ze SP w Luszowicach. Na pełnowymiarowym boisku rozegraliśmy z nimi mecz w piłkę ręczną, 2x15 minut. Grze kibicował również dyrektor szkoły p. Bogusław Marek. Nasze szczypiornistki, aktualne wicemistrzynie powiatu, pokonały w bardzo dobrym stylu drużynę gości. Wynik spotkania:

SP Smęgorzów – SP Luszowice 19:3

Na koniec pogratulowaliśmy uczestnikom spotkania i wręczyliśmy pamiątkowe puchary. Drużyna przygotowana przez  p. Stanisława Jarmułę  występowała w składzie:

Iwona Bobro, Klaudia Kardaś, Julia Kowal, Natalia Miotła, Barbara Ryczek, Monika Ryczek, Aleksandra Szwajkosz, Aleksandra Taraska z klasy VI.

Gratulujemy!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 02/05/2016
Drukuj
XIII Gminny Konkurs Ortograficzny

Dnia 12.04.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się XIII Gminny Konkurs Ortograficzny, którego organizatorem były panie: Renata Klimek, Lucyna Wróbel i Małgorzata Gawlik. W konkursie tym wzięło udział 17 uczestników z sześciu szkół – z Gruszowa Wielkiego, Żelazówki, Laskówki Chorąskiej, dąbrowskich SP-1 i SP-2 oraz Smęgorzowa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III: Izabela Chmura, Amelia Dynak i Adrian Kogut. Do konkursu przygotowała ich wychowawczyni – p. Barbara Kuta. Konkurs polegał na pisaniu dyktanda, w którym przeważały wyrazy z -h i -ch. Komisja konkursowa składała się z nauczycieli opiekunów. Wyniki przedstawiały się następująco:

 • I miejsce - SP w Żelazówce
 • II miejsce - SP-2 w Dąbrowie Tarnowskiej
 • III miejsce - SP-2 w Dąbrowie Tarnowskiej
 • IV miejsce - SP-1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Zwycięzcom gratulujemy. Będą oni reprezentowali naszą gminę w Międzypowiatowym Konkursie  Ortograficznym. Mimo, iż nasi uczniowie nie stanęli na podium, to jednak dobrze poradzili sobie z występującymi w dyktandzie trudnościami i mieli okazję zwiększyć swoją czujność ortograficzną. Konkurs był trudny. Przebiegał w miłej i radosnej atmosferze. Dziękujemy za jego organizację.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 02/05/2016
Drukuj
Wywiadówka

We wtorek 26 kwietnia odbędzie się kolejne w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami.
Uwaga - odwrócona kolejność zebrań:

godz. 16 – klasy V i VI
godz. 16.30 – klasy III i IV
godz. 17 – klasy I i II

W razie konieczności indywidualnych rozmów – uczący nauczyciele będą w szkole w godz. 16 – 17.30.

administrator dnia 22/04/2016
Drukuj
Powiatowe IMS w mini piłce ręcznej

W czwartek, 14.04.2016 r., dąbrowska Hala Sportowa była areną zmagań Powiatowych Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej chłopców. Do rywalizacji przystąpiły 2 drużyny: SP Gręboszów oraz SP Smęgorzów. Mecz rozegrany był 2 x 15 minut, a nasi uczniowie zdobyli II miejsce.

Drużyna prowadzona przez  p. Stanisława Jarmułę  występowała w składzie:

Jacek Ciećko, Kamil Korzec, Damian Kusiak, Marcin Ryczek z klasy VI, Maciej Chmura, Dawid Drąg, Paweł Kmieć z klasy V, Tomasz Miotła, Mateusz Ryczek z klasy IV.

Gratulujemy!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 15/04/2016
Drukuj
Srebro w Powiatowych IMS w piłce ręcznej dziewcząt

W środę, 13.04.2016 r., przeprowadzone zostały Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej dziewcząt. Do zawodów przystąpiło 5 drużyn: SP Bolesław, SP-2 z Dąbrowy Tarnowskiej, SP Gręboszów, SP Radgoszcz oraz SP Smęgorzów. Turniej rozgrywany był systemem gry każdy z każdym, 2 x 6 minut.

W bardzo mocno obsadzonym turnieju, w wyniku zaciętej rywalizacji nasze szczypiornistki zdobyły II miejsce, wygrywając trzy i remisując jeden mecz. O I-miejscu w zawodach pomiędzy naszymi dziewczętami i Gręboszowem, zadecydowała dopiero korzystniejsza różnica bramek w całym turnieju. Jej wyniki przedstawiają się następująco:

 • SP Smęgorzów – SP Radgoszcz            9:1     (3:0)
 • SP Smęgorzów – SP-2 D.T.                  7:5     (3:3)
 • SP Smęgorzów – SP Bolesław              4:2     (2:1)
 • SP Smęgorzów – SP Gręboszów           4:4     (2:2)

Drużyna przygotowana przez p. Stanisława Jarmułę występowała w składzie:

Iwona Bobro, Paulina Gadziała, Klaudia Kardaś, Julia Kowal, Natalia Miotła, Barbara Ryczek, Monika Ryczek, Aleksandra Szwajkosz, Aleksandra Taraska z klasy VI, Joanna Kozaczka z klasy V.

Gratulujemy!

Zdjęcia >>>

Więcej o zawodach >>>

administrator dnia 15/04/2016
Drukuj
Zwycięstwo w Gminnych IMS w piłce ręcznej dziewcząt

W piątek, 08.04.2016 r., przeprowadzone zostały Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej dziewcząt. Do zawodów przystąpiło 3 drużyny: SP-1 i SP-2 z Dąbrowy Tarnowskiej oraz SP Smęgorzów. Turniej rozgrywany był systemem gry każdy z każdym, 2 x 10 minut.

W zaciętej rywalizacji nasze szczypiornistki zdobyły I miejsce i awansowały do zawodów o mistrzostwo powiatu, które odbędą się już 13 kwietnia. Jej wyniki przedstawiają się następująco:

 • SP Smęgorzów – SP-1      7:4
 • SP Smęgorzów – SP-2      15:5

Drużyna prowadzona przez  p. Stanisława Jarmułę  występowała w składzie:

Iwona Bobro, Paulina Gadziała, Klaudia Kardaś, Julia Kowal, Natalia Miotła, Barbara Ryczek, Monika Ryczek, Aleksandra Szwajkosz, Aleksandra Taraska z klasy VI, Klaudia Bork, Joanna Kozaczka, Karolina Przybyło z klasy V, Dominika Kusiak z klasy IV.

Gratulujemy!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 09/04/2016
Drukuj
XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej

Tegoroczny, XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej odbył się 21 marca 2016 roku, który jest Rokiem Jubileuszowym 70–lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, a zarazem Światowym Dniem Poezji. Celem tego konkursu jest popularyzacja wierszy naszej nadwiślańskiej poetki oraz polskich poetów współczesnych. W tym roku w rywalizacji wzięło udział 37 osób ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dąbrowskiego. Uczestnicy byli oceniani w czterech kategoriach wiekowych przez jury w składzie: Ilona Stanaszek – przewodnicząca, Marta Warias, Anna Miodowska-Zawiślak- członkowie. Miło nam powiadomić, że nasze recytatorki godnie reprezentowały naszą szkołę. W kategorii klas I – III uczennica kl. II - Angelika Garstka, przygotowana przez p. Alicję Bańbor, zajęła I miejsce. Natomiast w kategorii klas starszych, tzn. IV –VI, uczennica kl. V - Klaudia Bork, przygotowana przez p. Boguslawę Serwicką, zdobyła III miejsce. Gratulujemy!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 04/04/2016
Drukuj
Szkolny Konkurs Palm Wielkanocnych

Dnia 18.03.2016 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Palm Wielkanocnych. Celem konkursu było kultywowanie tradycji regionalnych związanych ze Świętami Wielkanocnymi i przypomnienie uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Do konkursu przystąpiło 48 uczniów z klas I-VI, którzy wykonali palmy w kategoriach: palmy wysokie, palmy średnie, palmy niskie. Klasy IV-VI wykonały własnoręcznie palmy z przygotowanych materiałów na lekcjach plastyki.

Jury w składzie p. Bogusława Serwicka, ks. Bogdan Więcek, p. Anna Kaczówka i p. Barbara Kuta, biorąc pod uwagę:

 • technikę zgodną z tradycją,
 • konstrukcję - możliwość ustawienia palmy w pionie,
 • wystrój palm - bukszpan, barwinek, bibułowe kwiaty, bibułkowe wstążki,
 • oryginalność, pracochłonność,

przyznało następujące miejsca:

 W kategorii: palmy wysokie

 • I m-ce         Monika Ryczek,
 • I m-ce         Paweł Kmieć
 • II m-ce       Adrian Kaczówka,
 • II m-ce       Aleksandra i Jakub Michalczyk, 
 • III m-ce      Jakub Cabała,
 • III m-ce      Paulina Wątroba,
 • III m-ce      Iwona Bobro,
 • III m-ce      Amelia Dynak

W kategorii: palmy średnie

 • I m-ce        Aleksandra Lekarczyk
 • II m-ce       Julia Kowal
 • II m-ce       Kacper Kowal
 • II m-ce       Sebastian Ciećko
 • II m-ce       Kacper Kupiec
 • III m-ce      Oliwia Chmura
 • III m-ce      Michał Bujak
 • III m-ce      Emilia Kowal
 • III m-ce      Mirosław Fido
 • III m-ce      Patrycja Kogut

W kategorii: palmy niskie

 • I m-ce      Wiktoria Kardaś,
 • I m-ce      Tomasz Kaczocha,
 • I m-ce       Monika Ryczek
 • II m-ce      Oliwia Kardaś,
 • II m-ce      Klaudia Kardaś,
 • II m-ce      Karolina Przybyło
 • III m-ce     Natalia Miotła

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, drobne upominki i słodycze, które ufundowali organizator konkursu oraz pp. T. i A. Fidowie oraz pp. M. i A. Ryczkowie.

Za piękne włączenie się w kultywowanie tradycji dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Organizator
Jadwiga Kozłowska

Zdjęcia >>>

administrator dnia 02/04/2016
Drukuj
Powiatowe IMS w siatkówce chłopców

W poniedziałek, 21.03.2016 r., dąbrowska Hala Sportowa była areną zmagań Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn: SP Olesno, SP Nieczajna Górna, SP Słupiec, SP Szczucin oraz SP Smęgorzów. Turniej rozgrywany był systemem gry każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

W rywalizacji nasi siatkarze wywalczyli III miejsce. Jej wyniki przedstawiają się następująco:

 • SP Smęgorzów – SP Olesno                   15:13     15:6                   (2:0)
 • SP Smęgorzów – SP Szczucin                  8:15     15:12     11:15     (1:2)
 • SP Smęgorzów – SP Nieczajna Górna      15:7      15:7                    (2:0)
 • SP Smęgorzów – SP Słupiec                    7:15     20:22                  (0:2)

Drużyna prowadzona przez p. Stanisława Jarmułę występowała w składzie:

Jacek Ciećko, Kamil Korzec, Marcin Ryczek z klasy VI, Maciej Chmura, Dawid Drąg, Paweł Kmieć z klasy V, Tomasz Miotła, Mateusz Ryczek z klasy IV.

Gratulujemy!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 22/03/2016
Drukuj
Powiatowe IMS w siatkówce dziewcząt

W piątek, 18.03.2016 r., przeprowadzone zostały Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn: SP Nieczajna Górna, SP Olesno, SP Szczucin, SP Zabrnie oraz SP Smęgorzów. Turniej rozgrywany był systemem gry każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

W wyniku zmagań nasze dziewczęta zdobyły wysokie II miejsce, a jej wyniki przedstawiają się następująco:

 • SP Smęgorzów – SP Olesno                 15:6       15:6                 (2:0)
 • SP Smęgorzów – SP Szczucin                9:15     15:11     15:12   (2:1)
 • SP Smęgorzów – SP Nieczajna Górna    15:3       15:11                (2:0)
 • SP Smęgorzów – SP Zabrnie                 12:15     12:15                (0:2)

Drużyna prowadzona przez  p. Stanisława Jarmułę  występowała w składzie:

Iwona Bobro, Paulina Gadziała, Paulina Jemróg, Klaudia Kardaś, Julia Kowal, Natalia Miotła, Barbara Ryczek, Monika Ryczek, Aleksandra Szwajkosz, Aleksandra Taraska z klasy VI, Klaudia Bork z klasy V, Dominika Kusiak z klasy IV.

Gratulujemy!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 22/03/2016
Drukuj
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2016

„Bartek wypisał wszystkie liczby o sumie cyfr równej 6, których pierwszą cyfrą jest 1 i w których każda następna cyfra jest nie mniejsza od cyfry bezpośrednio ją poprzedzającej. Ile liczb wypisał Bartek?”

Jest 17.03.2016 r., trzeci czwartek marca, słoneczny dzień i my prawie jak Bartek. To 75 minut sam na sam z bajecznie ciekawymi zadaniami. Każdy uczeń pisze zadania odpowiednie do swojej kategorii:

 • klasy 3 i 4 SP kategoria MALUCH
 • klasy 5 i 6 SP kategoria BENIAMIN 

W naszej szkole do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2016 przystąpiło dziewięcioro uczniów z klasy 6 w kategorii Beniamin oraz pięcioro z kl. 4 i czworo z kl. 3 w kategorii Maluch. Koszt uczestnictwa wynosił 9 zł.

Trzecioklasistów przygotowała p. Barbara Kuta, czwartoklasistów p. dyrektor Bogusław Marek, a szóstoklasistów p. Stanisław Jarmuła. Po zakodowaniu swoich danych na karcie odpowiedzi, Beniaminy miały do rozwiązanie 30 zadań, a Maluchy 24 zadania o różnym stopniu trudności za 3, 4 i 5 punktów. W oczekiwaniu na wyniki, na które musimy poczekać około 5 tygodni, będziemy przygotowywać się do następnej edycji tego konkursu.

W Konkursie może uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia na lekcjach matematyki. Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności i stwarzają szansę zdobycia cennych nagród w postaci obozów zagranicznych i krajowych oraz wyjątkowych nagród rzeczowych. Każdy uczestnik Konkursu KANGUR otrzymał w momencie rozpoczęcia Konkursu upominek. W tym roku jest to układanka przestrzenna PENTOMINO.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 22/03/2016
Drukuj
Spotkanie z Panią Stefanią Dulembową

„Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu”
(Kornel Makuszyński)

15 marca br. odwiedziła naszą szkołę Pani Stefania Dulembowa. Było bardzo serdecznie i radośnie. Gdy nasza szkolna Babcia usiadła na honorowym miejscu, Pan Dyrektor Bogusław Marek, w imieniu wszystkich powitał ją oraz towarzyszące jej osoby. Każdy z uczniów w jakiś sposób przygotował się na to spotkanie: uczniowie klas młodszych wykonali krótki występ, składający się z wierszy, piosenek i tańców, a pozostali uczniowie przygotowali laurki oraz własnoręcznie wykonane upominki. Pan Dyrektor opowiedział Pani Stefanii o sukcesach naszych kolegów i koleżanek.

Potem wszyscy osobiście składali Babci Stefanii życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Czas spotkania szybko minął. Wszyscy zapraszaliśmy ją ponownie, aby wkrótce znów nas odwiedziła. Dużo zawdzięczamy Pani Stefanii Dulembowej, pamiętamy o niej i jesteśmy jej wdzięczni za dar, który nam przekazała. Widzimy, że i ona nas bardzo polubiła i chętnie nas odwiedza.

Ten dzień na pewno nie był stracony, bo pełen był radości i uśmiechu.

Opracowali:
Paweł Kmieć i Mirosław Fido

Zdjęcia >>>

administrator dnia 17/03/2016
Drukuj