HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
Zapisy do klasy I

TU JESTEŚMY

Wypełnianie PIT

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział


1% dla szkoły

plan lekcji

kalendarz szkolny

Szkoła z klasą 2.0

AKADEMIA SZANS

Szkolna Kasa Oszczędności

POLECAMY

Numery alarmowe - film

o programie Baltie

Baltie - konkurs

dziennik elektroniczny

PowitaniePrzedświąteczna wizyta Pani Stefanii Dulembowej

Pani Stefania Dulembowa, przyjaciółka szkoły i fundatorka naszej sali gimnastycznej, jest zawsze niecierpliwie oczekiwana i z radością witana w Smęgorzowie, zarówno przez uczniów, jak i przez nauczycieli, pracowników i rodziców oraz sołtysa p. Ryszarda Ciombora. 18 marca – na kilkanaście dni przed Świętami Wielkanocnymi, Pani Stefania, mimo podeszłego wieku, odwiedziła nas razem ze swoimi przyjaciółmi ze Skarżyska Kamiennej. Wielokrotnie mówiła, że bardzo tęskni za naszą szkolną dziatwą, ich spontaniczną radością i uśmiechniętymi buziami.

Na holu, w imieniu wszystkich obecnych, powitał gości dyrektor szkoły – p. Bogusław Marek. W kilku słowach przypomniał zebranym o tym, jakie zasługi ma dla naszej społeczności pani Dulembowa. Od czasu pierwszej wizyty minęło już sporo lat i nie wszyscy uczniowie, a nawet nauczyciele, znają historię życia państwa Stefanii i Aleksandra Dulembów. Ich bardzo ciekawe i pełne trudów koleje losu opisał Stanisław Stolarczyk w książce pt. „Listy do nieba”. Książka ta jest dostępna w naszych smęgorzowskich bibliotekach.

Po przywitaniu, p. dyrektor przedstawił gościom osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów w konkursach, przeglądach artystycznych i zawodach sportowych. Poinformował również o zmianach w wyposażeniu i wystroju budynku. W imieniu wszystkich zaprosił...

administrator dnia 20/03/2015
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2015

„Przez cały rok Marysia każdego dnia wypisuje datę (dzień i miesiąc) i sumuje cyfry. Na przykład, 19 marca zapisuje 19.03 i otrzymuje 1 + 9 + 0 + 3 = 13, a 4 maja zapisuje 04.05 i otrzymuje 0 + 4 + 0 + 5 = 9. Jaka jest największa liczba, którą otrzyma?”

Jest 19.03.2015 r., trzeci czwartek marca, słoneczny dzień i my prawie jak Marysia. To 75 minut sam na sam z bajecznie ciekawymi zadaniami. Każdy uczeń pisze zadania odpowiednie do swojej kategorii:

  • klasy 2 SP kategoria ŻACZEK
  • klasy 3 i 4 SP kategoria MALUCH
  • klasy 5 i 6 SP kategoria BENIAMIN
  • klasy 1 i 2 Gim kategoria KADET
  • klasy 3 Gim i 1 LO kategoria JUNIOR

W naszej szkole do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2015 przystąpiło dziesięcioro uczniów z klasy 5 w kategorii Beniamin i jeden uczeń z klasy 3 w kategorii Maluch. Koszt uczestnictwa wynosił 8 zł. Przygotowania odbywały się na kółku matematycznym klasy V pod opieką p. Stanisława Jarmuły. Trzecioklasistę przygotowywała p. Irena Golonka. Po zakodowaniu swoich danych na karcie odpowiedzi, Beniaminy miały do rozwiązanie 30 zadań, a Maluch 24 zadania za 3, 4 i 5 punktów. Każdy uczestnik otrzymał w prezencie układankę – Magiczny Wąż. W oczekiwaniu na wyniki, na które musimy poczekać około 2 miesiące, będziemy przygotowywać się do następnej edycji tego konkursu.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 19/03/2015
Drukuj
Świąteczne Kartki Dobroczynne

Nasza szkoła włączyła się kolejny raz w akcję Stowarzyszenia "Sursum Corda". Na przerwach można kupić Świąteczne Kartki Dobroczynne w cenie 2 zł. Wzory można zobaczyć na stronie stowarzyszenia.

http://www.sc.org.pl/projekty/swiatecznekartkidobroczynne/


administrator dnia 18/03/2015
Drukuj
Setne lekcje języka polskiego w piątej i szóstej klasie

Na te lekcje uczniowie czekali od dawna i nie pomogło nawet to, że polonistka – p. Bogusława Serwicka udawała, że o nich zapomniała. Przygotowania trwały po cichu i w mniejszych lub większych grupkach. Każdy w konspiracji przygotowywał jakieś niespodzianki. Uczennice klasy piątej: Julka Kowal, Monika Ryczek, Iwona Bobro, Ola Szwajkosz i Ola Taraska, przygotowały występ kabaretowy (wg własnego scenariusza) o tematyce szkolnej. W rolę szalonej polonistki wcieliła się Julka Kowal. Poczęstowały również koleżanki i kolegów pysznymi mufinkami i rogalikami, zrobionymi przez Monikę Ryczek i Julkę Kowal. Następnie odbyły się recytacje wierszy w wykonaniu: Pauliny Jemróg, Klaudii Kardaś oraz Pauliny Gadziały i Natalki Miotły. Chłopcy, którzy przyglądali się występom, nagradzali koleżanki głośnymi owacjami. Mało tego! Na koniec lekcji zaserwowali przygotowaną własnoręcznie sałatkę owocową o egzotycznej nazwie „Bomba tropikalna”. Ponieważ sami ochoczo zabrali się do jedzenia, dziewczynki również odważyły się spróbować. I co? Okazało się, że sałatka była pyszna! Chłopcy obiecali, że podzielą się przepisem. Do dziś jakoś o tym zapomnieli…

administrator dnia 18/03/2015
Na lodowisku w Dębicy

Uczniowie naszej szkoły, w piątek 13 marca 2015 roku, popołudniowy czas wolny spędzili na sportowo na krytym lodowisku w Dębicy. Z tej dodatkowej formy aktywności fizycznej, pod opieką organizatora i kierownika wycieczki p. Stanisława Jarmuły oraz opiekunów p. Bogusławy Serwickiej, p. Doroty Bobro i p. Elżbiety Ryczek, skorzystało 31 uczniów, 3 absolwentów oraz 5 mam.

Regularna aktywność fizyczna, dobrze zorganizowany czas wolny, to elementy „zdrowego stylu życia”, dobry sposób na grupową rozrywkę ze znajomymi. 

Podstawowe korzyści płynące z jazdy na łyżwach to zgrabna sylwetka, efektywne spalanie kalorii, dobra kondycja i zdrowy wygląd. Ponadto jazda na łyżwach uczy koordynacji ruchowej, gracji i doskonale dotlenia organizm. Podczas godzinnej zabawy na łyżwach możesz stracić od 300 do 800 kalorii. Może się wydawać, że podczas jazdy na łyżwach pracują głównie nogi. To jednak tylko złudzenie. Na łyżwach pracuje całe ciało. Nieustannie próbując utrzymać równowagę i zapanować nad rękami i nogami, sprawiasz, że większość mięśni jest poddawana ciągłemu napinaniu. Intensywnie ćwiczą mięśnie obręczy biodrowej oraz górna część ciała – zwłaszcza ramiona i ręce.

Łyżwiarstwo, podobnie jak inne sporty, zwiększa poziom endorfin, dzięki czemu jesteśmy szczęśliwsi, co przydatne jest zwłaszcza w okresie zimowym. Poza tym jazda na łyżwach wymaga od nas skupienia się na zachowaniu równowagi i odpowiednim wykonywaniu ruchów, co w prosty sposób odciąga nas od codziennych problemów i relaksuje umysł.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 16/03/2015
Drukuj
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap szkolny

W dniu 09.03.2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w etapie szkolnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą: „Młodzież zapobiega pożarom”. Głównym celem turnieju jest:

  • propagowanie wiedzy przeciwpożarowej wśród uczniów,
  • udzielanie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach,
  • kształtowanie właściwych postaw i świadomości zagrożeń ppoż.

Do eliminacji szkolnych przystąpiło 7 uczniów z klasy V: Iwona Bobro, Paulina Gadziała, Kamil Korzec, Julia Kowal, Natalia Miotła, Marcin Ryczek i Monika Ryczek. Naszą szkołę w etapie gminnym, który odbędzie się 16.03.2015 r. będą reprezentować: Paulina Gadziała, Julia Kowal i Monika Ryczek. Uczniów przygotowywał i konkurs przeprowadził p. Stanisław Jarmuła.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

administrator dnia 12/03/2015
Drukuj
Zmiana planu lekcji

Od poniedziałku 9 marca następuje zmiana planu lekcji. Wyjazdy na basen pozostają bez zmian.

plan lekcji >>>

 


administrator dnia 07/03/2015
Drukuj
Zdjęcia klasowe

W czwartek 5 marca w naszej szkole będą robione zdjęcia klasowe. W ofercie będą również zdjęcia towarzyskie, legitymacyjne, itp. Pełna oferta wraz z cenami wisi na drzwiach wejściowych do szkoły. Poniżej można zapoznać się z ofertą nie zawierającą cen.

oferta 


administrator dnia 27/02/2015
Drukuj
Przedstawienie teatralne "Czarodziejskie słowa"

3 lutego uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się do Tarnowa na przedstawienie teatralne Wrocławskiego Teatru Edukacji ARTENES pt. "Czarodziejskie słowa".

Spektakl był bardzo piękny i pouczający. Uczniowie poznali historię pewnej księżniczki z dalekiego kraju, która nie używała słów: „proszę, dziękuję i przepraszam”. Jej zachowanie doprowadziło do tego, że straciła wszystkich, których kochała. Dopiero wielka tęsknota za bliskimi sprawiła, że przemyślała swoje niewłaściwe zachowanie. Aby odzyskać swoich rodziców i zakochanego w niej księcia musiała przebyć daleką drogę i zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami.

Jak to w bajkach bywa historia księżniczki zakończyła się dobrze, a dzięki niej młodzi widzowie poznali wielką moc trzech czarodziejskich słów. Ciekawa fabuła baśni oraz wspaniała gra aktorów dostarczyła wszystkim wielu emocji. Uczniowie chętnie dzielili się wrażeniami ze spektaklu, który wszystkim bardzo się podobał. Poprzez baśń z przesłaniem dowiedzieliśmy się, że w życiu warto być uprzejmym, miłym i uśmiechniętym a nadto kulturalnym. Pozostaje nam wierzyć, że od teraz nikt nie zapomni o czarodziejskich słowach: proszę, dziękuję, przepraszam…

Ostatnim akcentem wycieczki był posiłek w McDonald‘s.

Dzieci z wycieczki wróciły pełne wrażeń. To był udany wyjazd!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 11/02/2015
Drukuj