HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

Dyplomy 2015/2016

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział

PowitanieWycieczka do Olesna

30 września 2015 r. uczniowie klas - czwartej i piątej, wraz z opiekunami: p. Anną Kaczówką – kierownikiem wycieczki oraz p. Bogusławą Serwicką i p. Agnieszką Chmurą, odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie. Najpierw zostaliśmy serdecznie powitani przez Panią Dyrektor, która oprowadziła nas po wszystkich pomieszczeniach tego pięknego i nowoczesnego obiektu. Następnie udaliśmy się do sali kinowej, aby obejrzeć film pt. „Mikołajek na wakacjach”. Film był bardzo ciekawy i wesoły. Następnie skierowano nas do kręgielni Azyl Olesno, w której mogliśmy spróbować swoich sił na torach bowlingowych. Prawie wszyscy po raz pierwszy spotkali się z tą formą aktywności ruchowej. A, że bardzo przypadła wszystkim do gustu, więc bardzo żal było opuszczać to miejsce.

Dziękujemy miłym Gospodarzom za pełną wrażeń wizytę i … mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 05/10/2015
Drukuj
Konkurs "Wzorowa Łazienka"

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Wzorowa Łazienka” organizowanego przez markę Domestos.

Do wygrania jest remont szkolnych toalet o wartości 30 000 zł lub roczny zestaw produktów Domestos, aby łazienki mogły być wzorowo czyste!

Każde dziecko może zgłosić do galerii szkoły swój pomysł na projekt łazienki, lustra, drzwi, które chciałoby zobaczyć w łazience w swojej szkole.

Wystarczy wejść na stronę internetową http://www.wzorowalazienka.pl/galeria/669 i zagłosować na galerię prac uczniów z naszej szkoły. Każdy może oddać jeden głos dziennie. Aby głos był zaliczony, trzeba kliknąć w link potwierdzający wysłany na podany adres e-mail.

Głosuj w ten sposób raz dziennie!

Szkoła, która zdobędzie najwięcej głosów wygrywa!

Konkurs trwa do 30 listopada 2015r.

http://www.wzorowalazienka.pl/galeria/669


administrator dnia 01/10/2015
Drukuj
III miejsce dziewcząt w powiecie

W poniedziałek, 14 września 2015 r., na dąbrowskim Orliku zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe chłopców młodszychVI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Do rywalizacji przystąpiło 5 szkół: SP-1 D.T., SP-2 D.T., SP Lipiny, SP Luszowice i SP Smęgorzów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w kategorii wiekowej chłopców młodszych: 10-11 lat (klasa 4 i 5). Drużyna zdobyła IV miejsce i wystąpiła w składzie: Kamil Korzec z klasy 6, Maciej Chmura, Dawid Drąg, Mirosław Fido, Paweł Kmieć z klasy 5 oraz Tomasz Kaczocha, Tomasz Miotła, Mateusz Ryczek z klasy 4.

Zaś w czwartek, 17 września 2015 r., zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe dziewcząt starszych: 12-13 lat (klasa 6 i 1 gimnazjum). Tym razem do zawodów przystąpiło 7 szkół: trzy podstawówki – SP-1 D.T., SP-2 D.T., SP Smęgorzów oraz cztery gimnazja – Gimnazjum nr 1 D.T., Gimnazjum nr 2 D.T., Gimnazjum nr 3 Gruszów Wielki i Gimnazjum Olesno. Tym razem naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 6: Iwona Bobro, Paulina Gadziała, Jemróg Paulina, Julia Kowal, Natalia Miotła, Barbara Ryczek, Monika Ryczek i Aleksandra Szwajkosz.

W bardzo mocno obsadzonym turnieju po zaciętej rywalizacji, której wyniki przedstawiają się następująco:

 • SP Smęgorzów – SP-1 D.T.                         2:0
 • SP Smęgorzów – Gimnazjum nr 1 D.T.         0:0
 • SP Smęgorzów – SP-2 D.T.                         1:2
 • SP Smęgorzów – Gimnazjum Olesno            1:0

dziewczęta zdobyły III miejsce. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy/certyfikaty uczestnictwa w turnieju i specjalne, super modne opaski na rękę FANKLUBU ORLIKA. Obie drużyny przygotował p. Stanisław Jarmuła

Gratulacje!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 20/09/2015
Drukuj
Wywiadówka

W poniedziałek 21 września odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami.
Godziny zebrania:

 • godz. 16 – klasy I i II
 • godz. 16.30 – klasy III i IV
 • godz. 17 – klasy V i VI

W razie konieczności indywidualnych rozmów – wszyscy uczący nauczyciele będą w szkole w godz. 16 – 17.30.

administrator dnia 18/09/2015
Drukuj
Obiady, wyprawka, stypendium

Na naszym profiliu facebookowym znajdują się informacje na temat:

 • wyprawki szkolnej
 • stypendium
 • obiadów 


administrator dnia 05/09/2015
Drukuj
Plan lekcji

Od poniedziałku 7 września następuje zmiana planu lekcji.

plan lekcji >>>

 

 


administrator dnia 05/09/2015
Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września to dzień inauguracji roku szkolnego 2015/2016. Uroczystość zaczęła się mszą świętą, następna część odbyła się w budynku szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał dyrektor szkoły p. Bogusław Marek. Po przemówieniu dyrektora uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami w swoich klasach.

Wychowawcy w bieżącym roku szkolnym:

 • klasa I - p. Irena Golonka
 • klasa II - p. Alicja Bańbor
 • klasa III - p. Barbara Kuta
 • klasa IV - p. Anna Kaczówka
 • klasa V - p. Bogusława Serwicka
 • klasa VI - p. Katarzyna Dziekan-Kozioł

Nowym katechetą w naszej szkole zostaje ks. Bogdan Więcek.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 01/09/2015
Drukuj
WAKACYJNA WYCIECZKA GRUPY TEATRALNEJ

W piękny, letni poranek, 27 czerwca grupa teatralna działająca przy świetlicy parafialnej wybrała się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą w Pieniny. Ten wyjazd był nagrodą za wytężoną pracę nad przedstawieniami jasełkowymi i Misterium Męki Pańskiej, łącznie – 50 osób, tj. starsi, młodzież, uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej i przedszkolaki. Organizatorem wyjazdu była opiekunka grupy p. Irena Golonka i ks. Józef Mirek.

Pierwszym punktem naszej wyprawy były Jaworki i wędrówka po niezwykle urokliwym Wąwozie Homole. Dnem wąwozu płynie potok Kamionka tworzący w nim efektowne kaskady. Duże wrażenie robią też ściany wąwozu wysokie na 120 m zbudowane z wapieni oraz niewielkich związków żelaza. Po drodze spotkać można też duże głazy i kamienie, które osunęły się ze szczytów i efektownych piargów. Na krótki odpoczynek po trudach górskich wędrówek zatrzymaliśmy się w Szałasie „Bukowinki” znajdującym się przy wyjściu z Wąwozu Homole. Mieliśmy czas na podziwiane krajobrazów Beskidu Sądeckiego i zabawę.

Po dotarciu do autokaru ruszyliśmy w dalszą drogę przez Szczawnicę wzdłuż Zalewu Czorsztyńskiego, dojechaliśmy do Nidzicy. Tam obejrzeliśmy zaporę, elektrownię, zamek Dunajec i zamek Czorsztyn. Był również czas na spacery i zakup pamiątek. Następnie na uczestników wyprawy czekała niespodzianka 50 minutowy res statkiem „Harnaś” po Jeziorze Czorsztyńskim z przystani znajdującej się u stóp zamku Dunajec w Niedzicy. Podczas spaceru „na wodzie” można było podziwiać góry, zaporę wodną ZEW Niedzica, zamek Czorsztyn, zamek Niedzica oraz skansen Czorsztyński.

Późnym wieczorem, nieco zmęczeni, wróciliśmy do Smęgorzowa. Pierwszy dzień wakacji upłynął bardzo atrakcyjnie, nawet pogoda spisała się na medal. Ta wyprawa na długo pozostanie w naszej pamięci, a przypominać ją będą pamiątki i fotografie.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 31/07/2015
Drukuj
Rok szkolny 2014/2015 zakończony!

Rok szkolny 2014/2015 minął bardzo szybko, pracowicie, ciekawie i wesoło. Odnieśliśmy w nim wiele sukcesów, ale były też porażki. Dlatego 26 czerwca br. spotkaliśmy się wszyscy, aby podsumować odchodzący rok szkolny oraz odebrać świadectwa i nagrody za całoroczną pracę.

O godzinie 8 ks. katecheta Józef Mirek odprawił Mszę Św. w intencji uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Było to ostatnie spotkanie z ks. Józefem, który odchodzi z naszej parafii i szkoły.

Następnie, już w szkolnym budynku, powitał wszystkich p. dyrektor Bogusław Marek, który ocenił całoroczną pracę uczniów, a następnie przekazał mikrofon szóstoklasistom – absolwentom. Przedstawili oni ciekawy program artystyczny, podczas którego nie brakło scenek zaczerpniętych ze szkolnego życia. Wszyscy obejrzeli również nakręcony przez nich pożegnalny film. Występ został przygotowany pod kierownictwem wychowawczyni p. Czesławy Obary.

Po występach nadszedł oczekiwany przez wszystkich moment – rozdanie świadectw absolwentom oraz świadectw z czerwonym paskiem, które otrzymali najlepsi z klas IV - VI. Posypały się również nagrody książkowe za: wzorową naukę, zachowanie, frekwencję, osiągnięcia w konkursach oraz podziękowania dla rodziców, którzy współpracowali ze szkołą i, w miarę swoich możliwości, bardzo chętnie pomagali. Najwyższe trofeum przypadło jednakże...

administrator dnia 01/07/2015