HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
podręczniki 2014/2015

plan lekcji

Szkoła z klasą 2.0

kalendarz szkolny

AKADEMIA SZANS

Szkolna Kasa Oszczędności

Dyplomy 2012/2013

POLECAMY

Numery alarmowe - film

dziennik elektroniczny

PowitanieObiady, wyprawka, stypendium, plan lekcji

Na naszym profiliu facebookowym znajdują się informacje na temat:

  • kursu komputerowego
  • wyprawki szkolnej
  • stypendium
  • obiadów

Plan lekcji już zaktualizowany.

 

administrator dnia 03/09/2014
Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 września rozpocęliśmy rok szkolny 2014/2015. W klasie I rozpoczęło naukę 21 uczniów, w tym 10 to sześciolatki.

 


 

Zdjęcia z rozpoczęcia znajdują się tutaj >>>

administrator dnia 03/09/2014
Drukuj
"JUTRO POPŁYNIEMY DALEKO..." - zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie roku szkolnego 2013/2014. Wszyscy uczniowie klas I – V żegnali szkołę na dwa miesiące wakacji, natomiast dziewiętnastu szóstoklasistów żegnało szkołę podstawową, zamykając ten ważny w ich życiu okres. Uroczystości rozpoczęły się w parafialnym kościele Mszą Św., którą sprawował Ks. Proboszcz Bogdan Lebryk. Następnie, już w budynku szkoły, odbyły się dalsze uroczystości. Wszystkich powitał p. Dyrektor Bogusław Marek, który w swoim wystąpieniu podsumował działalność szkoły w tym roku. Gościem honorowym był Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Dąbrowie Tarnowskiej– p. Marian Gajda oraz licznie przybyli rodzice. W części oficjalnej głos zabrał p. Dyrektor ZOSiP, który pogratulował uczniom dobrych wyników w nauce i życzył wspaniałych wakacji uczniom i nauczycielom.

Następnie nasi absolwenci przedstawili swój ostatni występ artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni p. Bogusławy Serwickiej. Ciekawym punktem programu była prezentacja multimedialna pt. „Sześć cudownych lat…” podczas której absolwenci mogli przypomnieć sobie najciekawsze chwile spędzone w szkole podstawowej. Momentem, na który wszyscy czekali z niecierpliwością, był polonez pięknie odtańczony przez dwanaście par. Przygotował go nauczyciel wychowania fizycznego p. Stanisław Jarmuła. Również piątoklasiści pożegnali swoich starszych kolegów wystąpieniem, przygotowanym przez wychowawczynię p. Czesławę Obarę. Punktem kulminacyjnym uroczystości było rozdanie przez p. Dyrektora świadectw z czerwonym paskiem i nagród najlepszym uczniom. Spośród uczniów klas IV –VI, takie wyróżnienie otrzymali:...

administrator dnia 30/06/2014
Szkolna zbiórka makulatury

W bieżącym roku szkolnym odbyła się kolejna zbiórka makulatury. Trwała ona od połowy września 2013 r. do połowy czerwca 2014 r. Zebrano 340 kg tego surowca wtórnego. Sprzedaż była możliwa dzięki Ochotniczej Staży Pożarnej w Smęgorzowie. Jednostka ta użyczyła szkole swojego samochodu strażackiego, którym przetransportowano makulaturę do punktu sprzedaży w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dziękujemy panu Danielowi Batorowi za pomoc w załadunku i transport do Dąbrowy Tarnowskiej. Jest to kolejny przykład wieloletniej współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej z naszą szkołą. Współpraca ta istniała już od wielu lat, wtedy, kiedy komendantem był p. Antoni Małek, potem nieżyjący od kilku dni p. Mieczysław Kaczówka.

Dyrektor szkoły p. Bogusław Marek, p. Bogusława Serwicka i organizator zbiórki p. Barbara Kuta w ramach zbiórki byli ofiarodawcami nagród i dyplomów Mistrza Zbierania Makulatury oraz drobnych upominków dla wszystkich uczniów biorących udział w tej zbiórce.

Mistrzami Zbierania Makulatury byli:...

administrator dnia 27/06/2014
Spotkanie trzecioklasistów i szóstoklasistów z doradcą bankowym

Starszy doradca bankowy p. Agnieszka Kozyra z PKO BP  w Dąbrowie Tarnowskiej spotkała się z uczniami dwóch klas. Uczestniczyli w nich oprócz uczniów: dyrektor szkoły p. Bogusław Marek oraz opiekunka SKO p. Bogusława Serwicka. W klasie szóstej odbyła się lekcja wychowawcza z wiedzy ekonomicznej, której temat brzmiał: ”Oszczędzać, czy konsumować?”. Odpowiedzią na to pytanie był wspólny wniosek, że trzeba oszczędzać, odkładać na lokaty, aby potem móc inwestować, niekoniecznie poprzez zaciąganie kredytów, czyli – racjonalnie gospodarować swoimi finansami. Członkowie SKO skorzystali z obecności doradcy i zadawali wiele pytań dotyczących spraw organizacyjnych, związanych z funkcjonowaniem tej organizacji w szkole.

Na następnej lekcji nasz gość z banku – p. Agnieszka, odwiedziła uczniów trzeciej klasy, którym przedstawiła najnowszą ofertę banku „PKO KONTO DZIECKA”. Wszyscy otrzymali teczki z instrukcjami, jak funkcjonuje w/w oferta oraz kilka drobnych upominków, które przydadzą się w szkole.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 22/06/2014
Drukuj
Byliśmy zaproszeni do ZSPiG w Gruszowie Wielkim

Nasi uczniowie z klas piątej i szóstej uczestniczyli w Balu Integracyjnym, zorganizowanym przez nauczycieli, rodziców i uczniów zaprzyjaźnionej z nami szkoły w Gruszowie Wielkim. Natychmiast po przyjeździe zostaliśmy zaproszeni na salę gimnastyczną, na której przygrywał do tańca profesjonalny zespół muzyczny „Albatros”. Wspólne tańce i zabawy były doskonałą okazją do wzajemnej integracji. Zostaliśmy również poczęstowani różnymi smakołykami w klasach. Mogliśmy porozmawiać z nowymi koleżankami i kolegami, bliżej się poznać. Dzięki temu na pewno będzie łatwiej we wrześniu rozpocząć naukę w nowej szkole. Dziękujemy za miłe przyjęcie!

Zdjęcia >>>

Galeria ZSPiG >>>

administrator dnia 21/06/2014
Drukuj
Karta rowerowa w naszej szkole

Karta rowerowa jest niezbędna każdemu, kto kieruje rowerem i nie ma ukończonych 18 lat. Wynika z tego, że każdy uczestnik ruchu chcąc jeździć po drogach publicznych, powinien posiadać odpowiednie uprawnienia. Obecnie kartę rowerową wydaje swoim uczniom dyrektor szkoły. Reguluje to art. 96 i 97 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r.

Od lat również nasza szkoła umożliwia wszystkim chętnym uzyskanie karty rowerowej. Aby zdobyć kartę rowerową osoba niepełnoletnia musi:

  • mieć ukończone 10 lat,
  • zdobyć odpowiednią wiedzę,
  • zdać egzamin teoretyczny w formie testu pisemnego,
  • zdać egzamin praktyczny polegający na przejechaniu rowerem po wyznaczonym torze przeszkód,
  • uzyskać pisemną zgodę rodziców.

Przygotowania do egzaminu w naszej szkole prowadzi p. Czesława Obara. Uczniowie klas IV na zajęciach technicznych przez cały rok szkolny poznawali prawa i zasady ruchu drogowego, uczyli się znaczenia znaków drogowych. Na lekcjach wychowania fizycznego pod okiem p. Stanisława Jarmuły doskonalili technikę jazdy rowerem, aby 12 czerwca przystąpić do egzaminu na kartę rowerową.

Egzamin przeprowadzili przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej: mł. asp. Michał Białkowski i st. sierż. Paweł Stankiewicz.

Był on nie lada wyzwaniem dla przyszłych, młodych, rowerzystów. W części teoretycznej uczniowie pisali test ze znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego. Dopiero po jego zaliczeniu mogli przystąpić do części praktycznej, w której wszyscy wykazali się bardzo dobrą sprawnością pokonując przygotowany tor przeszkód.

Swoje pierwsze prawo jazdy – KARTĘ ROWEROWĄ uczniowie klasy IV otrzymają z rąk dyrektora szkoły p. Bogusława Marka podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 21/06/2014
Drukuj
Szkolny Dzień Dziecka i Dzień Sportu

To nie był zwykły szkolny dzień. Dzięki rodzicom, nauczycielom oraz Zarządowi LKS „Czarni” Smęgorzów, był to dzień pełen różnych niespodzianek! Już na samym początku zaskoczyli nas rodzice, którzy przygotowali prawdziwe teatralne widowisko pt. „Kopciuszek na zawodach”. Ich występ dostarczył nam wiele pozytywnych emocji. Wystąpili: p. Marta Zych, p. Edyta Bork, p. Aneta Korzec, p. Agnieszka Drąg, p. Barbara Ryczek, p. Magdalena Szkotak, p. Małgorzata Kowal, p. Sylwia Dynak, p. Anna Kowal, p. Mariola Kupiec oraz p. Andrzej Ryczek i p. Daniel Bator. Pomoc techniczna i organizacyjna: p. Elżbieta Ryczek, p. Dorota Bobro, p. Agnieszka Chmura oraz p. Bogusława Serwicka i p. Rafał Gryga. Następnym punktem programu był „Festiwal Projektów Szkoły z Klasą 2.0”. Uczniowie i nauczyciele, którzy brali w nim udział, przedstawili finalne efekty swoich projektów. Było to ciekawe edukacyjne przeżycie – nauka i zabawa. Po skończonych prezentacjach wszyscy udaliśmy się do klas, gdzie czekała na nas uczta – pyszne kiełbaski oraz słodycze i napoje, ufundowane przez LKS „Czarni” Smęgorzów. Ostatnim wydarzeniem tego dnia były konkursy i zawody sportowe. Oto ich wyniki:...

administrator dnia 09/06/2014
"Pierścień i róża" - baśń z intrygą pałacową w tle

To niezwykłe widowisko muzyczno-teatralne wg Williama Thackeray’a, mieli okazję obejrzeć na deskach Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie, członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności, jako nagrodę za oszczędzanie w roku szk. 2013/2014. Przedstawienie wystawiane było w ramach VI edycji Festiwalu Spektakli dla Dzieci "Mała Talia".

Historia księcia Lulejki – prawowitego władcy Paflagonii, który przed laty został pozbawiony królestwa przez swojego wuja, jest klasyczną baśnią o miłości, wychwalającą cnotę skromności i honoru, a ganiącą – pychę, chciwość i niecierpliwość. Czarodziejskie przedmioty (pierścień i róża), dają złudne poczucie chwilowego szczęścia. Akcja obfituje w intrygi, wydarzenia się kumulują, a bohaterowie przeżywają w miarę rozwoju fabuły coraz ciekawsze przygody.

Gburia-Furia, księżniczka Angelika, Książę Bulbo, Czarna Wróżka – to tylko kilka postaci, które brawurowo wprowadziły nas w baśniowy świat. Nasi widzowie podziwiali grę aktorów, muzykę i piosenki wg Macieja Wojtyszki. Całość reżyserował Paweł Aigner z Teatru Lalkowego Banialuka w Bielsku-Białej.

Wracając do szkoły wstąpiliśmy w Dąbrowie Tarnowskiej do Ośrodka Spotkania Kultur, gdzie czekała na nas pani przewodniczka, która ciekawie i szczegółowo opowiedziała nam , co mieści się w dawnej synagodze żydowskiej, pięknie dziś odnowionej.

Wyjazd ten był dla wszystkich uczestników, włącznie z opiekunami – p. Alicją Bańbor, p. A. Kaczówką, p. K. Dziekan-Koziol i opiekunką SKO p. B.Serwicką, prawdziwą ucztą intelektualną i żywym, aktywnym uczestnictwem w kulturze. Mamy nadzieję, że ten wyjazd - nagroda będzie zachętą do aktywnej pracy w SKO w przyszłym roku szkolnym.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 08/06/2014
Drukuj