HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział


plan lekcji

kalendarz szkolny

Szkoła z klasą 2.0

AKADEMIA SZANS

Szkolna Kasa Oszczędności

POLECAMY

Numery alarmowe - film

o programie Baltie

Baltie - konkurs

dziennik elektroniczny

PowitanieGminne IMS w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

W dniu 13 listopada 2014 r. w ramach realizacji kalendarza zawodów Szkolnego Związku Sportowego zostały przeprowadzone Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych w kategorii indywidualnej i drużynowej. Przy stołach tenisowych w walce o tytuł Mistrza Gminy i awans do zawodów powiatowych stanęło 17 zawodniczek i 16 zawodników z pięciu szkół naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Iwona Bobro, Julia Kowal, Natalia Miotła, Monika Ryczek, Jacek Ciećko, Kamil Korzec, Marcin Ryczek z klasy V i Gabriela Ciećko, Angelika Rozkuszka, Bartłomiej Garstka, Karol Korzec, Piotr Kupiec z klasy VI.

Wyniki indywidualne dziewcząt:

  • III miejsce – Gabriela Ciećko
  • IV miejsce – Natalia Miotła

Wyniki drużynowe dziewcząt:

  • II miejsce – V-ce mistrz Gminy – Gabriela Ciećko, Natalia Miotła i Angelika Rozkuszka

Wyniki indywidualne chłopców:

  • IV miejsce – Marcin Ryczek
  • VI miejsce – Bartłomiej Garstka

Wyniki drużynowe chłopców:

  • II miejsce – V-ce mistrz Gminy – Bartłomiej Garstka i Jacek Ciećko

Zwycięzcy z miejsc I–VI indywidualnie i drużynowo pierwsze dwa zespoły wywalczyli awans do zawodów o mistrzostwo powiatu.

Uczniów do Turnieju przygotował i Turniej sędziował p. Stanisław Jarmuła. Gratulujemy.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 13/11/2014
Drukuj
Udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc"

W dniu 7 listopada uczniowie klas młodszych wraz ze swoimi wychowawczyniami p. A. Bańbor, p. I. Golonką, p. B. Kuta oraz p. Katarzyną Dziekan–Kozioł po raz kolejny wzięli udział w akcji „Śniadanie Daje Moc”. Jest to program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość nt. roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. To dzięki niemu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się podczas lekcji.

W klasie trzeciej od samego rana było bardzo gwarno, gdyż wszyscy z niecierpliwością czekali na robienie kanapek. Jednak zanim do tego przystąpili, wzięli udział w prezentacji dotyczącej zwyczajów śniadaniowych panujących w Wielkiej Brytanii. Uczniowie poznali nazwy produktów spożywanych w czasie angielskiego śniadania, opisywali obrazki i grali w Bingo! Następnie Pani wychowawczyni przedstawiła pogadankę na temat zdrowego stylu życia. Dzieci dowiedziały się jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie ich organizmu. Wspólne robienie kolorowych i pysznych kanapek to była świetna zabawa. Zrobione własnoręcznie nawet domowym niejadkom smakowały w tym dniu wybornie. A na koniec śniadaniowa niespodzianka w postaci owocowych szaszłyków.

Szczególne podziękowanie składamy rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu tego wspaniałego dnia w poszczególnych klasach.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 12/11/2014
Drukuj
Małopolski Konkurs Matematyczny

W piątek 7 listopada 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym Małopolskiego Konkursu Matematycznego. Z klasy V do konkursu przystąpiło dziesięcioro uczniów. Przygotowania odbywały się na kółku matematycznym klasy V pod opieką p. Stanisława Jarmuły.  Natomiast z klasy IV i VI do konkursu przystąpiło odpowiednio dwóch i siedmiu uczniów, których przygotowywała p. Czesława Obara.

W zestawie znajdowało się do rozwiązanie 17 zadań, w tym 10 zadań za 1 punkt oraz 7 zadań za 2 punkty. Uczeń mógł uzyskać maksymalnie 24 punkty. Arkusz zawierał 14 zadań jednokrotnego wyboru (uczeń wybiera jedną poprawną spośród czterech odpowiedzi) i 3 zadania z luką (w zadaniach nr 15, 16, 17 uczeń wpisuje liczbową odpowiedź). Na wyniki musimy poczekać do 12 listopada.

Życzymy sukcesów!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 08/11/2014
Drukuj
Akademia z okazji 11 Listopada

„Dzisiaj wielka jest rocznica 
Jedenasty listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa.”
(Ludwik Wiszniewski)

W odświętnych strojach, z powagą i zadumą spotkali się dziś, 7 listopada 2014 r. uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły, aby uroczystą akademią uczcić Święto Niepodległości, i choć przez chwilę zadumać się nad losami naszej Ojczyzny – jej przeszłością, walką o utrzymanie wolności, męczeństwem i bohaterstwem tych, którzy w jej obronie oddawali życie. Odzyskanie niepodległości 11 listopada 1918 r. uznaje się za przełomowe wydarzenie w dziejach polskiej historii po I wojnie światowej. Gościem honorowym spotkania był p. Władysław Ryczek – prezes Koła w Smęgorzowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Wszystkich obecnych przywitał dyrektor szkoły – p. Bogusław Marek, który w swoim wystąpieniu zapoznał zebranych z listem Prezydenta Bronisława Komorowskiego skierowanego do uczniów, rodziców i nauczycieli z okazji Święta Niepodległości, a następnie przybliżył uczniom istotę, a przede wszystkim przedstawił obraz współczesnego Polaka patrioty.  W dalszej części akademii, uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej, pod kierunkiem p. Stanisława Jarmuły, przedstawili program artystyczny, na który złożyły się patriotyczne wiersze i piosenki. Dekorację przygotowała p. Czesława Obara.

Właśnie dziś, podczas tej doniosłej uroczystości, mogliśmy sobie uzmysłowić jak ogromne jest znaczenie słowa „NIEPODLEGŁOŚĆ” - i czym ono było dla milionów Polaków na przestrzeni wieków.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 07/11/2014
Drukuj
XIV Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "OZDOBA CHOINKOWA"

Przedstawiamy regulamin kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „OZDOBA CHOINKOWA” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

regulamin >>> (wymagana przeglądarka pdf)

 


administrator dnia 07/11/2014
Drukuj
"Spotkanie z Janem Brzechwą"

Pierwszą wizytę w przedszkolu mamy już za sobą. W słoneczne przedpołudnie, 3 listopada 2014 roku uczennice klasy IV - Asia Kozaczka i Klaudia Bork odwiedziły Publiczne Przedszkole w Smęgorzowie .

Wizyta ta miała związek z udziałem naszej szkoły w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej "Poczytaj mi, Przyjacielu". Program ten ma na celu kształtowanie nawyku czytania książek i promocję czytelnictwa wśród najmłodszych. Wspólne czytanie buduje więzi między czytającymi, a słuchającymi dziećmi: młodzi "lektorzy" stają się dla nich przewodnikami i często przyjaciółmi. I przekonaliśmy się o tym już na pierwszym spotkaniu.

Dziewczęta odczytały dzieciom wiersze Jana Brzechwy, m. in: „Kaczkę dziwaczkę”, „Samochwałę”. Przedszkolaki słuchały z dużym zainteresowaniem, reagując bardzo żywiołowo, a następnie popisywały się znajomością tytułów, treści i bohaterów przeczytanych wierszy.

Czytanie sprawiło przedszkolakom wiele radości, a z uczennicami trudno było im się rozstać.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 07/11/2014
Drukuj
Z wycieczką w stolicy Podkarpacia

W piękny, słoneczny i jesienny poranek, 5 listopada br. uczniowie klas IV – VI, wraz z opiekunami: p. Stanisławem Jarmułą, p. Anną Kaczówką, p. Czesławą Obarą, p. Elżbietą Ryczek oraz p. Bogusławą Serwicką - organizatorem i kierownikiem wyjazdu – udali się nowo wybudowaną autostradą do Rzeszowa. Podróż trwała krótko i była bardzo komfortowa – nie trzęsło, nie rzucało na boki, nikt nie zachorował na chorobę lokomocyjną. Czy trzeba czegoś więcej, by potwierdzić jakość tej nowej inwestycji drogowej?

Celem naszej wycieczki był udział w spektaklu wg powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” w wersji musicalowej. Widowisko reżyserował i choreografię wykonał Jan Szurmiej, piękną muzykę ułożył Zbigniew Kornecki. Inscenizację najsłynniejszej powieści Lucy Maud Montgomery – ulubionej lektury dzieci małych i dużych, a także wielu dorosłych, mieliśmy okazję oglądać w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. Musical trafia w gusta wszystkich, bez względu na płeć i wiek. Perypetie rudowłosej Ani Shirley od lat bawią i wzruszają całe pokolenia widzów, a w tym przedstawieniu, pełnym scen muzycznych, ukazane są w sposób barwny i dynamiczny. Jest to wspaniały familijny spektakl. Jego premiera odbyła się 7 października 2007 roku i do dziś cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Po spektaklu pozostaliśmy na widowni, ponieważ odbyło się spotkanie z aktorami i pracownicą teatru. Aktorzy chętnie opowiadali...

administrator dnia 05/11/2014
Światowy Dzień Spódnicy

W naszej szkole w dniu 31 października z jednodniowym opóźnieniem obchodziliśmy Światowy Dzień Spódnicy, który tak naprawdę przypada na 30 października. A oto wrażenia uczennic z tego dnia:

„Piątek był niezwykłym dniem ponieważ większość dziewczyny z mojej klasy i nie tylko miało ubrane przeróżne spódniczki. Moją uwagę przykuł piękny plakat przygotowany przez Samorząd Uczniowski na którym widniał napis „Światowy Dzień Spódnicy”. Ten dzień bardzo mi się podobał i mam nadzieję, że w następnym roku także będziemy obchodzić podobne „święto”.

Monika Ryczek

„Głównym zadaniem tego dnia było przyjście do szkoły w spódnicy. Większość moich koleżanek przyszło tak ubranych. Na korytarzu królowały różnokolorowe spódnice i spódniczki. Dla upamiętnienia tego fajnego dnia Panie robiły nam zdjęcia. Myślę, że gdyby było cieplej, to jeszcze więcej dziewczyn ubrałoby taki strój. Był to bardzo ciekawy dzień. Myślę, że wszystkim się podobał.”

Klaudia Kardaś

„To był naprawdę miły dzień, inny niż wszystkie, ponieważ w szkole było kolorowo. Nawet najbardziej zagorzałe zwolenniczki spodni włożyły ten bardzo kobiecy element garderoby. Śmiesznie wyglądali chłopcy, którzy chcieli uczcić ten dzień sprawdzając jak się chodzi w spódnicy. Oprócz uczennic, w spódnicach były także niektóre nauczycielki. Ten dzień bardzo mi się spodobał, chciałabym żeby było więcej takich dni”.

Iwona Bobro

„Najśmieszniejsze w tym dniu było to, że chłopcy z klasy 6 na jednej z przerw także założyli spódnice. Ten pomysł, który wymyśliła przewodnicząca bardzo mi się podobał, ponieważ wszystkie dziewczyny, które założyły spódnice wyglądały pięknie.”

Julia Kowal

Zdjęcia >>>

administrator dnia 05/11/2014
Drukuj
Wycieczka na cmentarz

Uczniowie naszej szkoły pamiętają o zmarłych. Jak co roku w piękny październikowy dzień dzieci kl. II wraz z wychowawczynią p. B. Kutą i p. A. Kaczówką wybrały się na wycieczkę, aby odwiedzić groby zmarłych znajdujące się na Cmentarzu Parafialnym w Smęgorzowie. Przygotowania do tej wycieczki trwały kilka dni. Dzieci gromadziły kwiaty i znicze. Przy okazji realizacji tematu dnia „Pamiętamy o tych, którzy odeszli” rozmawialiśmy o bohaterskiej śmierci żołnierzy ginących podczas wojen. Uczyliśmy się także jak należy zachować się podczas pobytu na cmentarzu.

Wycieczka ta miała nie tylko charakter integracyjny. Jej głównym celem była przede wszystkim edukacja społeczna i patriotyczna.

Wśród wielu odświętnie przystrojonych już kwiatami i zniczami nagrobków spotkaliśmy jeszcze wiele osób, które wykonywały ostatnie porządkowe i dekoracyjne prace przy grobach swoich bliskich. Nam też udzielił się ten niepowtarzalny nastrój zbliżającego się Święta Zmarłych oraz Zaduszek. Postanowiliśmy uporządkować grób żołnierza, złożyć wieniec kwiatów i zapalić znicze. Nie zapomnieliśmy też o chwili ciszy i o wspólnej, głośnej modlitwie za wszystkich żołnierzy poległych na wojnach. Odwiedziliśmy także grób pracujących niegdyś w naszej parafii księży, grób dawnego dyrektora szkoły oraz groby nauczycieli.

To tutaj przechodząc obok wielu mogił dzieci podziwiały piękno naszego cmentarza. Ciekawość ich wzbudzały nie tylko nowe nagrobki, ale przede wszystkim te starsze - liczące wiele lat. Uczniowie naśladowali spieszących się ludzi dorosłych upiększających groby swoich bliskich. Była to dla nich okazja by przekonać się o tym, że należy troszczyć się nie tylko o mogiły najbliższych, ale także te zapomniane.

Do szkoły wróciliśmy w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 05/11/2014
Drukuj