HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział


PowitanieFINAŁ "POSZUKIWA"

VII Edycja Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego „POSZUKIWANIA” zakończona. Celem tych zmagań jest wyłonienie najlepszych recytatorów  wśród uczniów z trzech powiatów: dąbrowskiego, brzeskiego i tarnowskiego.  Do Brzeska przyjechali najlepsi z najlepszych w tej niełatwej sztuce. Dodatkowym  ważnym elementem ,  na który jurorzy zwracają uwagę jest - oprócz wysokiego poziomu recytacji -  dobór repertuaru,  czyli odkrywanie ciekawych tekstów do interpretacji
 na scenie. Stąd wzięła się  nazwa „POSZUKIWANIA”. W konkursie tym poszukuje się zarówno talentów recytatorskich, jak i perełek  prozy i poezji, ukrytych nieraz w zakamarkach bibliotek. Laureatka eliminacji powiatowych, nasza uczennica Emilka Zych, pięknie zaprezentowała się  podczas finału w Brzesku.  Jury, które miało niełatwy wybór, bo w tej kategorii startowało najwięcej recytatorów, przyznało Emilce wyróżnienie. Gratulujemy!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 23/10/2014
Drukuj
Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

W dniu 25 września w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka, połączona z jesiennym balem. Zaskoczyły nas wszystkich wspaniałe kreacje uczniów, które nawiązywały do obecnej pory roku. Przepiękne suknie ozdobione były liśćmi, owocami i innymi darami jesieni. Jury miało nie lada wyzwanie, aby wyłonić najpiękniejszą kreacje i najpiękniejszy jesienny taniec. Ostatecznie królem i królową balu zostali: Adrian Kogut i Aleksandra Michalczyk z klasy II. A jury I miejsce za najpiękniejszy strój jesienny przyznało Emilii Kowal, drugie miejsce zdobyły: Agata Garstka i Karolina Ryczek, a trzecie Amelia Dynak, Izabela Chmura i Aleksandra Michalczyk. Zwycięzcy zostali pięknie udekorowani szarfami i koronami przygotowanymi przez przewodniczącą  szkoły. Były równie słodkie upominki dla uczestników. Humory wszystkim dopisywały, a parkiet był pełen wielbicieli tańca. Na zakończenie tradycyjnie zatańczyliśmy taniec belgijski. Z niecierpliwością czekam na następną dyskotekę.

Emilia Zych - klasa VI

Zdjęcia >>>

administrator dnia 23/10/2014
Drukuj
Halowa piłka nożna dziewcząt i chłopców

W czwartek 16.10.2014 r. przeprowadzone zostały Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej chłopców. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn z naszej gminy: SP-1 i SP-2 z Dąbrowy Tarnowskiej, SP Gruszów Wielki, SP Laskówka Chorąska oraz SP Smęgorzów. Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym. Nasi chłopcy wywalczyli IV miejsce wygrywając (2:0) z Laskówką Chorąską, remisując (0:0) z dąbrowskimi: „jedynką” i „dwójką” oraz przegrywając nieznacznie (0:1) z Gruszowem Wielkim.

Zaś w piątek 17.10.2014 do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. W rozgrywkach wzięło udział podobnie 5 drużyn z naszego powiatu: SP-2 z Dąbrowy Tarnowskiej, SP Gruszów Wielki, SP Nieczajna Górna, SP Żelazówka oraz SP Smęgorzów. Rozgrywki przeprowadzone były również systemem każdy z każdym. Dziewczęta remisując (0:0) z „dwójką” i Żelazówką, przegrały pozostałe dwa mecze: (0:4) z Nieczajną Górną i (0:1) z Gruszowem Wielkim i zdobyły IV miejsce, o którym zadecydowała zwycięska dla nas seria rzutów karnych ze szkołą z Żelazówki.

Drużyny prowadzone przez p. Stanisława Jarmułę występowały w składach:

Dziewczęta: Joanna Kowal, Angelika Rozkuszka z klasy VI, Iwona Bobro, Julia Kowal, Natalia Miotła, Barbara Ryczek, Monika Ryczek, Aleksandra Szwajkosz z klasy V.

Chłopcy: Bartłomiej Garstka, Tomasz Kozaczka, Piotr Kupiec, Adrian Płaneta z klasy VI, Jacek Ciećko, Kamil Korzec, Marcin Ryczek z klasy V, Maciej Chmura, Dawid Drąg z klasy IV.

Zdjęcia >>>

Więcej o zawodach >>>

administrator dnia 21/10/2014
Drukuj
VII edycja Konkursu Recytatorskiego "POSZUKIWANIA" - etap powiatowy

17 października br. w Dąbrowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe w/w konkursu. Jak zwykle najwięcej, bo osiemnastu, uczestników wzięło udział w kategorii klas IV – VI. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI – Emilia Zych, która wygłosiła dwa teksty: wiersz Mariana Załuckiego – „O kramach z książkami i kramie z tymi kramami” oraz fragment prozy Marcina Przewoźniaka – „Mikołaj Kopernik. Chłopak, który sięgnął do gwiazd.”

Jej występ przypadł do gustu jurorom oraz publiczności. Emilka zajęła I miejsce i będzie reprezentować powiat dąbrowski podczas finału międzypowiatowego w Brzesku.

Uczennicę do konkursu przygotowała polonistka p. Bogusława Serwicka.

Zdjęcia >>>

Więcej informacji o konkursie >>>

administrator dnia 18/10/2014
Drukuj
14 X - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Nauczyciel dobrze wie,
Jak wesoło uczyć się…”

Wesołą piosenką rozpoczęliśmy w naszej szkole występy z okazji Dnia Nauczyciela, które połączone były ze ślubowaniem pierwszoklasistów. Na obie uroczystości przybyli licznie: uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi, rodzice oraz goście honorowi – Wiceburmistrz Dąbrowy Tarnowskiej p. Marek Minorczyk oraz Sołtys Smęgorzowa – p. Ryszard Ciombor.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Joanna Kowal powitała zebranych i oddała głos Dyrektorowi szkoły p. Bogusławowi Markowi. Pan Dyrektor podziękował za współpracę wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, po czym wręczył Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi. W tym roku nagrody otrzymali: p. Alicja Bańbor, p. Bogusława Serwicka, p. Katarzyna Dziekan-Kozioł i p. Irena Golonka oraz p. Teresa Chmura, p. Teresa Rygielska i p. Piotr Konieczny.

Wręczył również okolicznościowe dyplomy nauczycielom, którzy aktywnie brali udział w projekcie „Szkoła z klasą 2.0”. Byli to: p. Irena Golonka – koordynator programu, p. Alicja Bańbor, p. Katarzyna Dziekan-Kozioł, p. Anna Kaczówka i p. Stanisław Jarmuła...

administrator dnia 16/10/2014
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Po 10 dniowej kampanii wyborczej przyszedł czas na wybory. W dniu 19 września społeczność uczniowska naszej szkoły wybierała przewodniczącego SU. Kandydaci w różny sposób zachęcali wyborców do oddawania głosów. Były rozmowy, plakaty i ulotki z propozycjami i obietnicami kandydatów. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwały uczennice klasy V: Iwona Bobro, Julia Kowal, Natalia Miotła i Monika Ryczek. Przewodniczącą szkoły została uczennica klasy VI Joanna Kowal, która zdobyła 23 głosy. Zastępcą przewodniczącego został Kamil Korzec uczeń klasy V, który zdobył 21 głosów. Skarbnikiem będzie Emila Zych uczennica klasy VI. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością oczekujemy spełnienia wszystkich obietnic. Realizacja pierwszej obietnicy była możliwa 25 września. W tym dniu odbyła się szkolna dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka połączona z Jesiennym Balem.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 27/09/2014
Drukuj
V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

W poniedziałek, 15 września 2014 r. na dąbrowskim Orliku zostały przeprowadzone eliminacje gminne dziewcząt młodszychV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Naszą szkołę reprezentowały uczennice w kategorii wiekowej: 10-11 lat (klasa 4 i 5). Drużyna, którą prowadził p. Stanisław Jarmuła wystąpiła w składzie: Iwona Bobro, Klaudia Kardaś, Julia Kowal, Natalia Miotła, Barbara Ryczek, Monika Ryczek i Aleksandra Taraska z klasy 5 oraz Joanna Kozaczka i Karolina Przybyło z klasy 4.

W zaciętej rywalizacji, której wyniki przedstawiają się następująco:

  • SP-2 DT – SP Smęgorzów 0:2
  • SP Gruszów Wielki – SP Smęgorzów 0:3
  • SP Gruszów Wielki – SP-2 DT 0:0

Dziewczęta zdobyły I miejsce i awansowały do eliminacji powiatowych turnieju. Iwona Bobro zdobywając 3 bramki, została królem strzelców. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy/certyfikaty uczestnictwa w turnieju i specjalne, super modne opaski na rękę FANKLUBU ORLIKA.
Gratulujemy!!!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 27/09/2014
Drukuj
ŚWIĘTO ZIEMNIAKA - SMĘGORZÓW 2014

”Święto ziemniaka dziś mamy,
– na ziemniaczane smakołyki zapraszamy!!!”

Na terenie naszej szkoły, 14 września br. odbyła się impreza, która jest okazją, aby podsumować tegoroczne zbiory i podziękować rolnikom za ich trud. A przy tym również posmakować potraw oraz wymienić doświadczenia kulinarne i rolnicze, związane z tym niepozornym, ale jakże wszystkim znanym w całym kraju - pod wieloma nazwami - warzywem: balaburka, bazubry, bandurka, barabola, bula, krompel, pantufka, pyry, bryszka, dula, gałuch, garadole, kompery, ziemniory, grule, kruszke, karakule, karłochy, parpela, kartoch, kabzole, koki.

Była to również okazja do wspólnej, rodzinnej i towarzyskiej zabawy. Organizatorem było:...

administrator dnia 21/09/2014
Obiady, wyprawka, stypendium, plan lekcji

Na naszym profiliu facebookowym znajdują się informacje na temat:

  • kursu komputerowego
  • wyprawki szkolnej
  • stypendium
  • obiadów

Plan lekcji już zaktualizowany.

 

administrator dnia 03/09/2014
Drukuj