HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

kalendarz szkolny

e-podręczniki

Dyplomy 2015/2016

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział

Powitanie
Zdjęcia klasowe

W piątek 12 lutego w naszej szkole będą robione zdjęcia klasowe. W ofercie będą również zdjęcia towarzyskie, legitymacyjne, itp. Pełna oferta wraz z cenami wisi na drzwiach wejściowych do szkoły. Poniżej można zapoznać się z ofertą nie zawierającą cen.

oferta 


administrator dnia 06/02/2016
Drukuj
NASZ SZKOLNY KARNAWAŁ

13 stycznia br. wszystkie klasy wraz z wychowawcami oraz niezawodni rodzice, bawili się na szkolnej zabawie karnawałowej. Jak zwykle nie zabrakło atrakcji. Do tańca przygrywał nam DJ Rafał. Tańczyli wszyscy, nawet nauczyciele i rodzice. Popisowym tańcem w wykonaniu starszych był taniec belgijski, prowadzony przez p. Stanisława Jarmułę. A uczniowie brawurowo odtańczyli Zumbę, pod przewodnictwem Dawida, Michasi i Maćka. Dzieci i młodzież wystąpili w pięknych i zabawnych, karnawałowych strojach. Mamusie w klasach przygotowały różne smakołyki, aby poprawić kondycję swoich pociech. Klasy i sala do tańca były pięknie i kolorowo wystrojone. Czas, spędzony na tańcach i zabawie minął bardzo szybko, ale wspomnienia pozostaną na bardzo długo!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 25/01/2016
Drukuj
Kolędnicy Misyjni

Do kolędy misyjnej przygotowania trwały już od listopada. Dzieci otrzymały scenki, wykonywały stroje, przygotowywały gwiazdy, skarbonki, oprawę liturgiczną.

27 grudnia 2015 r. w Święto Świętej Rodziny Ks. Proboszcz Bogdan Więcek uroczyście posłał kolędników misyjnych z zadaniem niesienia Orędzia Narodzonego Jezusa do domów w naszej parafii.

Pierwszy raz kolędnicy misyjni w Diecezji Tarnowskiej wyruszyli z życzeniami do domów w 1993 r. Obecnie kolęduje ok. 20 000 małych kolędników. Docierają oni do serc rówieśników i dzielą się wiarą, zanoszą Boże błogosławieństwo przybliżając ważne wydarzenia danego roku. Po zakończonej Mszy Św. u stóp ołtarza i szopki betlejemskiej z gwiazdami dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. 28 grudnia 2015 r. każda grupa z gwiazdą, skarbonką, pamiątką i śpiewem kolęd na ustach wyruszyła w wyznaczone części parafii.

Pogoda w tym roku sprzyjała, było słonecznie i ciepło (+10 st. C).

Mottem tegorocznej kolędy misyjnej były następujące słowa:

„Cristo causai rajcu” – (Kristo Kausaj Rajku)
tzn. „Oddali życie dla Chrystusa”.

5 grudnia 2015r. zostali ogłoszeni błogosławionymi o.o. franciszkanie z Polski o. Michał Tomaszek z Zawady k/Tarnowa z Diecezji Tarnowskiej i o. Zbigniew Strzałkowski ze Śląska. Obaj zostali zamordowani w Peru przez organizację Świetlisty Szlak.

Celem kolędy było też wsparcie misjonarzy w pracy w Afryce, Ameryce Płd. i Azji.

Składka przeznaczona będzie m.in. na:

 • budowę szkoły i szpitala,
 • budowę studni,
 • budowę sal parafialnych.

Kolędnicy dziękowali ofiarodawcom następującymi słowami:

„Całym sercem dziękujemy za gościnę miłą.
Ta pamiątka niech przypomni co się dziś zdarzyło.
A za Wasze hojne datki niech Jezus odpłaci.
Darzy szczęściem, dobrym zdrowiem, łaskami wzbogaci”

Dziękujemy za ochotne zaangażowanie 40 dzieci naszej szkoły i parafii, 14 opiekunom (Weronice i Wiktorii Ryczek, p. Magdalenie Chmurze, p. Agnieszce Chmurze, Rafałowi Kmieciowi, Annie Kowal, Gabrieli Kozaczce, Izabeli Szkotak, Monice Drąg, Joannie i Emilii Zych, Mateuszowi i Karolowi Korcom oraz Bartkowi Garstce) 7 grup, za zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas kolędowania, a rodzicom za pomoc w podwożeniu grup.

Mieszkańcom za życzliwość, poczęstunki i hojne datki.

Dzieci zebrały kwotę 3 342 zł, która zostały przekazane na rzecz Funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Opracowała J. Kozłowska

Zdjęcia >>>

administrator dnia 22/01/2016
Drukuj
Finalistka Małopolskiego Konkursu Humanistycznego

Miło nam poinformować, że nasza uczennica - Paulina Gadziała z kl. VI - zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego.
Gratulujemy!!!
Finał odbędzie się w środę 2 marca.


administrator dnia 19/01/2016
Drukuj
III Szkolny Konkurs Kolęd "Hej, Kolęda"

Dnia 08.01.2016 r. odbył się w naszej szkole III Szkolny Konkurs Kolęd pt. „Hej, Kolęda”. Do konkursu przystąpiło 18 wykonawców kolęd i pastorałek z klas I-VI, którzy wystąpili z instrumentami lub podkładami muzycznymi.

Jury w składzie p. Bogusława Serwicka, ks. Bogdan Więcek i p. Jadwiga Kozłowska, biorąc pod uwagę znajomość słów kolęd, poprawność wykonania, choreografię, poczucie rytmu, emisję głosu, przyznało następujące miejsca:

W kategorii klas I-III

 1. Emilia Kowal - kl. III
 2. Paulina Wątroba -  kl. II
 3. Karolina Ryczek - kl. III

Wyróżnienie - Aleksandra Zych - kl. II

W kategorii klas IV-VI

 1. Julia Kowal - kl. VI
 2. Klaudia Bork - kl. V
 3. Joanna Kozaczka - kl. V

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do kolędowania do 2 lutego.

Opracowała
Jadwiga Kozłowska

Zdjęcia >>>

administrator dnia 18/01/2016
Drukuj
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczyna grać!

Już w piątek nasze uczennice - wolontariuszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - będą prowadziły zbiórkę w szkole i w przedszkolu.


Zdjęcia >>>

 


administrator dnia 07/01/2016
Drukuj
Ważna informacja

Ważna informacja dla uczniów korzystających z obiadów refundowanych przez Pomoc Społeczną!

W pierwszym tygodniu stycznia obiady będą wydawane według starej listy z grudnia 2015.

Aby uczniowie mogli korzystać z obiadów w kolejnych dniach, rodzice muszą zgłosić się niezwłocznie do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej w celu złożenia nowego wniosku na rok 2016.

administrator dnia 04/01/2016
Drukuj
Wigilia szkolna 2015

„Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?
- Dlatego, żeby się uczyć miłości od Pana Jezusa.
- Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
- Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
- Dlatego, żeby sobie przebaczać.”

Jak co roku, w ostatnim dniu przed feriami świątecznymi, cała społeczność naszej szkoły, wraz z zaproszonymi gośćmi, zgromadziła się na pięknie udekorowanej  sali, aby spędzić wspólnie parę chwil i poczuć nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły p. Bogusław Marek, który przywitał: Wiceburmistrza Dąbrowy Tarnowskiej p. Stanisława Ryczka, sołtysa Smęgorzowa p. Ryszarda Ciombora, proboszcza parafii  ks. Bogdana Więcka,  przybyłych rodziców, z przewodniczącą Rady Rodziców p. Elżbietą Ryczek, wszystkich pracowników i nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły. Następnie, w swoim słowie, wprowadził obecnych w atmosferę świątecznego przesłania, życzliwości, radości i konieczności dzielenia się z innymi, szczególnie biednymi i samotnymi , radością nadchodzących dni. Wszystkim obecnym oraz ich domownikom pan dyrektor przekazał serdeczne - świąteczne i noworoczne  życzenia.

W podobnym nastroju przebiegło wystąpienie p. Wiceburmistrza, który również złożył, w imieniu Burmistrza, Rady Miejskiej oraz p. Sołtysa życzenia świąteczne obecnym na sali oraz mieszkańcom Smęgorzowa. Jego obecność związana była również z wręczeniem Nagrody Burmistrza, nauczycielce p. Irenie Golonce.

Następnie uczniowie klas V, VI i III zaprezentowali program artystyczny, w którym przeplatały się wiersze, piosenki, kolędy i życzenia. Występ prowadziły: Klaudia Bork, Joanna Kozaczka i Karolina Przybyło z klasy V. W trakcie  występów, p. dyrektor  oficjalnie ogłosił wyniki i wręczył nagrody w konkursach recytatorskich i konkursach wiedzy,  poświęconych przyszłemu patronowi naszej szkoły Kornelowi Makuszyńskiemu. Wyniki konkursów ogłoszone są na stronie internetowej szkoły.

Po występie wszyscy zasiedli do pięknie ozdobionych stołów, aby spożyć wspólny posiłek. Jak zawsze kochane mamusie z wszystkich klas upiekły pyszne ciasta, a  pracownica szkoły p. Teresa Rygielska ugotowała pachnący i smaczny barszczyk.

Spotkanie zakończyło się wspólnym dzieleniem się opłatkiem oraz wzajemnym składaniem sobie życzeń.

Występ, dekoracje, stroiki oraz udekorowanie  stołów przygotowały panie: Agnieszka Chmura, Anna Kaczówka, Katarzyna Dziekan-Kozioł, Elżbieta Ryczek oraz Bogusława Serwicka. Gościnnie, p. Barbara Kuta,  przygotowała dwie piosenki, wykonane przez uczniów klasy III. Dziękujemy również  za pomoc mamom: Edycie Bork, Agnieszce Drąg, Annie Kowal, Elżbiecie Przybyło, Magdalenie Szkotak .

Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu spotkania serdecznie dziękujemy.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom, oraz ich Rodzinom życzymy zdrowych, wspaniałych  Świąt Narodzenia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2016!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 23/12/2015
Drukuj
Czytanie "Przygód Koziołka Matołka" - część II

15 grudnia br. uczniowie klas I-III wzięli udział, po raz drugi w tym roku szkolnym, w spotkaniu z cyklu „Poczytaj mi przyjacielu”. Była to kontynuacja czytania książki Kornela Makuszyńskiego pt. ”Przygody Koziołka Matołka” rozpoczętego w listopadzie przez trzecioklasistów. Tym razem gospodarzami byli uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią p. Alicją Bańbor.

Wszystkich uczestników spotkania powitał dyrektor szkoły p. Bogusław Marek. Wśród zaproszonych gości byli również: ks. Bogdan Więcek, p. Irena Golonka , p. Barbara Kuta, p. Anna Kaczówka i p. Agnieszka Chmura.

Uczniowie z uwagą słuchali dalszych losów Koziołka Matołka i chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Za każdą poprawną odpowiedź uczeń otrzymywał „słodką” nagrodę. Przygotowane wcześniej fragmenty prezentowali kolejno następujący uczniowie: Patrycja Taraska, Gabriela Ryczek, Jakub Ryczek, Angelika Garstka, Aleksandra Lekarczyk i Piotr Przybyło. Wkrótce będziemy mogli poznać kolejne ze 120-u przygód Koziołka.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 23/12/2015
Drukuj
Drugi i ostatni etap I Szkolnego Konkursu Wiedzy o Kornelu Makuszyńskim

W ostatni piątek, tj. 18 grudnia br. grupa uczniów klas V i VI przystąpiła do finałowych rozgrywek w konkursie wiedzy o przyszłym patronie naszej szkoły Kornelu Makuszyńskim. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym brali udział wszyscy uczniowie klas IV – VI. Do finału zakwalifikowała się szczęśliwa „siedemnastka”, która wykazała się dużą wiedzą o tym wspaniałym pisarzu.

Test finałowy był bardzo trudny. Zawierał wiele szczegółów z życiorysu i twórczości Makuszyńskiego. Zawodnicy poradzili sobie z nim doskonale. Można było zdobyć maksymalnie 41 punktów. O tym, że walka była bardzo wyrównana, świadczy ilość zdobytych przez uczestników punktów. A oto najlepsi:

 • I miejsce – Paulina Gadziała i Monika Ryczek - klasa VI (po 40 pkt.)
 • II miejsce – Marcin Ryczek – kl. VI (39pkt.)
 • III miejsce – Maciej Chmura – kl. V (38,5pkt.)

Wyróżnieni:

 • Joanna Kozaczka – kl. V i Aleksandra Taraska – kl. VI (po 37,5 pkt.)
 • Mirosław Fido – kl. V i Julia Kowal – kl. VI (po 36 pkt.)

Gratulujemy !

Zdjęcia >>>

administrator dnia 22/12/2015
Drukuj
Wycieczka na spektakl teatralny "Dzieci Króla Baśni"

17 grudnia uczniowie klas I-III wraz z opiekunkami wybrali się na wycieczkę do Kina Marzenie w Tarnowie na spektakl teatralny pt. „Dzieci Króla Baśni" w wykonaniu aktorów teatru ARTENES z Wrocławia.

Bajka opowiadała o trójce dzieci, które nie potrafiły bawić się ze sobą. Ciągle kłóciły się, przezywały, wytykając sobie zewnętrzne cechy wyglądu. Ich opiekun nie radził sobie z psotnikami, więc ku przestrodze opowiedział im historię o Królu Baśni, który wyjątkowo niegrzeczne dzieci zamienia w postacie z bajek do czasu, aż zrozumieją swoje postępowanie. 

"Pinokio" z wielkim nosem, "Plastusia" z odstającymi uszami i "Gruba Dynia" wyruszyli w pełną przygód podróż do Krainy Króla Baśni, by prosić go o zdjęcie zaklęcia. Po drodze musieli zmierzyć się ze Złym Lichem, Złotym Cukierkiem i Wschodnim Wiatrem, pokonując ich prawdomównością, zdrowym odżywianiem i odwagą.

Na przestrzeni przygód dzieci stały się prawdziwymi przyjaciółmi. Przemiana, jaka w nich zaszła sprawiła, że dziadek Janek stał się szczęśliwym opiekunem. W spektaklu promowane były wartości: tolerancja i docenienie innych, niepoddawanie się w trudnych chwilach; nieocenianie innych według wyglądu (pozorów); poczucie troski i opieki ze strony świata dorosłych (opiekunów). Dzieci reagowały żywiołowo na interaktywne przedstawienie przeplatane piosenkami i błyskiem laserów. Spektakl wzbudził w dzieciach wiele pozytywnych emocji, oczarował wspaniałą scenografią, kostiumami i muzyką. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało a przestrogi kierowane do nich zapamiętają na długo.

Po spektaklu dzieci udały się do upragnionego miejsca – McDonald’s – oczywiście na zdrowe drugie śniadanko…

Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 22/12/2015
Drukuj
Spotkanie z Mikołajem

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie.

Jak co roku z niecierpliwością i utęsknieniem uczniowie naszej szkoły czekali na pojawienie się niezwykłego gościa. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu pojawił się 4 grudnia. Wszyscy bardzo się ucieszyli z tej niezwykłej wizyty. Oprócz pełnego prezentów worka, Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i nauczycieli. Mikołaj osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieci odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i recytowanymi wierszami. Pamiętały również o prezencie dla Świętego Mikołaja - w końcu tak rzadko je dostaje. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie.

Wszyscy mają jeszcze jedno życzenie: ODWIEDŹ NAS MIKOŁAJU W NASTĘPNYM ROKU!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 18/12/2015
Drukuj
Świąteczna Loteria Fantowa

Po raz drugi odbyła się w naszej szkole Świąteczna Loteria Fantowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Losy za złotówkę i dwa złote cieszyły się niezwykłą popularnością. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na losowanie dwóch nagród głównych tj. gry planszowej zabawa w modę i piłkarzyków. Szczęśliwcami zostali Izabela Chmura z klasy III i Kacper Kowal z klasy I. Łączną kwota jaką udało się zebrać, to aż 169 złotych, która zostanie przeznaczona na potrzeby SU. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim darczyńcom fantów.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 17/12/2015
Drukuj
Udział Rady Rodziców w I Kiermaszu Świątecznym w Dąbrowie Tarnowskiej

Tegoroczny świąteczny kiermasz zorganizowany po raz pierwszy w Dąbrowie Tarnowskiej cieszył się dużym powodzeniem. Stoiska umieszczone obok budynku Urzędu Miejskiego mieniły się kolorami tęczy, a prezentowane na nich ozdoby świąteczne były piękne i kunsztownie wykonane. Jednym z najpiękniejszych było stoisko przygotowane przez nasze mamy i sympatyków naszej szkoły.

Panie, na wiele dni przed kiermaszem, spotykały się i wykonywały, a właściwie wyczarowywały prawdziwe cudeńka: stroiki, świeczniki, bombki oraz inne ozdoby na choinki i świąteczne stoły.

Były też pyszne i pięknie udekorowane pierniczki. Stoisko cieszyło się dużym powodzeniem i zainteresowaniem. Prawie wszystkie ozdoby znalazły nabywców, a dochód uzyskany ze sprzedaży Panie przeznaczyły na zakup i wykonanie przyszłego sztandaru dla naszej szkoły.

Na ręce przewodniczącej Rady Rodziców pani Elżbiety Ryczek, w imieniu społeczności szkolnej, składamy serdeczne podziękowanie paniom: Barbarze Ryczek, Annie Kowal, Dorocie Bobro, Magdalenie Szkotak, Anecie Korzec, Agnieszce Wąż i Marcie Zych.

Gratulujemy wspaniałego pomysłu, a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszelkiej pomyślności i dalszych owocnych inicjatyw na rzecz naszej szkoły.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 15/12/2015
Drukuj
Przedświąteczne odwiedziny Pani Stefanii Dulembowej

10 grudnia br. w godzinach południowych odwiedziła naszą szkołę długoletnia znajoma i przyjaciółka – pani Stefania Dulembowa. To była dla wszystkich uczniów bardzo miła niespodzianka. Przywitanie odbyło się na szkolnym holu. Miłego Gościa oraz towarzyszące Jej osoby powitał serdecznie dyrektor szkoły p. Bogusław Marek. Na spotkanie przybył również sołtys Smęgorzowa p. Ryszard Ciombor. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności śpiewacze (Emilka i Julia Kowal), recytatorskie (Klaudia Bork, Joanna Kozaczka i Tomasz Kaczocha) oraz czytelnicze (Dawid Kowal). Byli to laureaci szkolnych i powiatowych konkursów, na których zajęli najwyższe lokaty. Pan dyrektor przedstawił również pani Stefanii inne osiągnięcia naszych uczniów, szczególnie sporo medali, dyplomów i pucharów zdobyli nasi sportowcy. Pani Stefania bardzo ucieszyła się z występów oraz z tego, że Jej dar złożony na salę gimnastyczną przynosi wymierne rezultaty.

Wszyscy uczniowie indywidualnie składali pani Stefanii życzenia świąteczne oraz wręczali własnoręcznie wykonane laurki i upominki, a pani Stefania obdarowała ich słodkościami. Wzbogaciła również szkolną bibliotekę w wiele cennych woluminów. Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z personelem szkoły.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 15/12/2015
Drukuj