HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział


plan lekcji

kalendarz szkolny

Szkoła z klasą 2.0

AKADEMIA SZANS

Szkolna Kasa Oszczędności

POLECAMY

Numery alarmowe - film

o programie Baltie

Baltie - konkurs

dziennik elektroniczny

PowitanieEkoGala 2015

Dnia 12 maja 2015 r. w SP-2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się VIII edycja Gminnego Turnieju Ekologicznego EkoGala.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

 • Karolina Rygielska - kl. VI
 • Angelika Rozkuszka - kl. VI
 • Maksymilian Obrochta -  kl. VI

Uczniowie przygotowali się do konkursu poprzez:

 • powtórzenie wiadomości z przyrody z kl. IV – VI,
 • rozwiązywanie testów ekologicznych.
 • czytanie książek z ekologii, atlasów, krzyżówek,
 • opracowywanie haseł ekologicznych,
 • naukę oznaczeń pojemników i produktów z E,
 • udział ...
administrator dnia 21/05/2015
Szczypiorniak dziewcząt na Orlikach 2015

W środę, 20.05.2015 r,. rozegrano eliminacje powiatowe TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ DLA DZIEWCZĄT ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „Szczypiorniak na Orlikach 2015” rozgrywanego w ramach projektu „Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom”. Do Turnieju zgłosiło się 5 drużyn ze szkół: SP-2 Dąbrowa Tarnowska, SP Gręboszów (2 drużyny), SP Radgoszcz i SP Smęgorzów. Zawody były rozgrywane systemem każdy z każdym. W wyniku zmagań nasze szczypiornistki zdobyły II miejsce, osiągając następujące wyniki spotkań:

 • SP Smęgorzów – SP Gręboszów II 9:1
 • SP Smęgorzów – SP-2 Dąbrowa Tarnowska 10:0
 • SP Smęgorzów – SP Radgoszcz 8:2
 • SP Smęgorzów – SP Gręboszów I 3:6

Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy i koszulki z logo turnieju, a pierwsze 3 zespoły puchary. Naszą szkołę reprezentowały: Gabriela Ciećko, Marcelina Jemróg, Joanna Kowal, Anna Pikul, Angelika Rozkuszka, Karolina Rygielska, Emilia Zych z kl. VI, Iwona Bobro, Paulina Gadziała, Julia Kowal, Natalia Miotła, Barbara Ryczek i Monika Ryczek z kl. V. Drużynę przygotował p. Stanisław Jarmuła.

Gratulacje!!!

Zdjęcia >>>

Więcej o zawodach >>>

administrator dnia 21/05/2015
Drukuj
Szczypiorniak na Orlikach 2015

W piątek, 15.05.2015 r,. rozegrano eliminacje powiatowe TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ DLA CHŁOPCÓW ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „Szczypiorniak na Orlikach 2015” rozgrywanego w ramach projektu: Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom. Do Turnieju zgłosiło się 6 drużyn z 5 szkół: SP-1 Dąbrowa Tarnowska, SP-2 Dąbrowa Tarnowska, SP Gręboszów (2 drużyny), SP Radgoszcz i SP Smęgorzów. W zaciętej rywalizacji, po przegranym meczu z dąbrowską „dwójką”, nasi szczypiorniści zwyciężyli z Gręboszowem I (7:6) i Radgoszczą (6:4). Ostatecznie zdobyliśmy III miejsce, nagrodzone pucharem i dyplomem. Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju oraz trenerzy otrzymali pamiątkowe koszulki z logo turnieju. Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Garstka, Karol Korzec, Tomasz Kozaczka, Piotr Kupiec, Maksymilian Obrochta, Adrian Płaneta, Daniel Wąż z kl. VI, Jacek Ciećko, Marcin Ryczek, Kamil Korzec z kl. V, Dawid Drąg, Maciej Chmura i Kmieć Paweł z kl. IV. Drużynę przygotował p. Stanisław Jarmuła.

Gratulacje!!!

Na zakończenie rozegrano mecz pomiędzy opiekunami drużyn, a zwycięskimi zespołami z pierwszych dwóch miejsc. Zwyciężyła drużyna trenerów.

Zdjęcia >>>

Więcej o zawodach >>>

administrator dnia 20/05/2015
Drukuj
Finał wojewódzki BRD w Mikluszowicach

12 maja w Mikluszowicach (powiat bocheński) odbył się finał wojewódzki XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W Turnieju udział wzięli uczniowie – zwycięzcy eliminacji powiatowych – ze wszystkich regionów naszego województwa. W sumie wystartowały 22 czteroosobowe drużyny (2 dziewczynki i 2 chłopców).

Zawodników dopingowali licznie przybyli goście m.in.: Małopolski Wicekurator Grzegorz Baran, Wizytatorzy Małopolskiego Kuratorium Oświaty – p. Anna Szczepanik, p. Wioletta Wypych i p. Ferdynand Gawron oraz podinsp. Krzysztof Dymura – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Powiat dąbrowski reprezentowała drużyna z naszej szkoły w składzie: Maciej Chmura, Paweł Kmieć z kl. IV, Monika Ryczek z kl. V i Emilia Zych z kl. VI.

Podczas turnieju rozgrywane były następujące konkurencje dla zawodników:

 • test z zakresu przepisów ruchu drogowego i test z sytuacji na skrzyżowaniach,
 • jazda rowerem po torze przeszkód – konkurencja polegała na bezbłędnym pokonaniu rowerowego toru przeszkód,
 • jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego – konkurencja polegała na przejechaniu przez miasteczko ruchu drogowego zgodnie z przepisami ruchu drogowego.
 • udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej .

Z testów i z udzielania pomocy przedmedycznej nasi reprezentanci otrzymali wysoką liczbę punktów (maksymalną z pomocy przedmedycznej). Niestety, w pozostałych konkurencjach szczęście mniej im dopisało. Ostatecznie po zsumowaniu wyników cząstkowych wszystkich konkurencji w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych nasz zespół zajął XIII miejsce. W klasyfikacji indywidualnej Monika Ryczek zajęła V miejsce i należą jej się gratulacje.

Każdy z zawodników drużyny otrzymał grawerowany dyplom.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 19/05/2015
Drukuj
Czytelnicy wybrali ulubione książki - "Ogólnopolskie Wybory Książek"

Co najchętniej czytamy? Którzy autorzy cieszą się największą popularnością? Wszystko to już wiemy po zakończonej akcji Wybory Książek.

Smęgorzowscy czytelnicy przyłączyli się do Ogólnopolskich Wyborów Książek organizowanych pod patronatem MEN oraz redakcji czasopisma „Biblioteka w Szkole” (www.wyboryksiazek.pl).

Akcja MEN i Biblioteki w Szkole miała na celu było poznanie i upowszechnianie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów, promocja czytelnictwa, kształtowanie postaw obywatelskich i upowszechnianie zasad organizacji wyborów.

Czytelnicy na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania wpisywali tytuły ich zdaniem najciekawszych książek, które czytali w ciągu ostatnich dwóch lat i wrzucali je do przygotowanej na tę okazję urny wyborczej

31 marca br. podsumowano i ogłoszono wyniki niecodziennych wyborów przeprowadzonych w Fili Bibliotecznej w Smęgorzowie i szkolnej bibliotece.

Oto wyniki głosowania:...

administrator dnia 07/05/2015
Akademia z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 3 maja 1791 r. w Polsce została uchwalona pierwsza w Europie, a druga na świecie konstytucja, która określała zasady, na jakich miała się opierać władza państwowa. Głównymi jej autorami byli król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski i Hugo Kołłątaj. Konstytucja 3 Maja była wyrazem nadziei Polaków na wzmocnienie Polski osłabionej po I rozbiorze i nadzieją na silną władzę królewską. Była próbą ratowania Rzeczypospolitej.

Z tej okazji, w czwartek 30 kwietnia 2015 roku, w naszej szkole uczniowie klas I-VI uczestniczyli w uroczystej akademii poświęconej doniosłym wydarzeniom, jakimi jest 224. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Flagi, obchodzone w Polsce 2 maja. Dyrektor szkoły p. Bogusław Marek, zwracając się do uczniów, zaznaczył wagę patriotyzmu w codziennym życiu, poszanowanie flagi narodowej oraz znaczenie Konstytucji. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy czwartej, pod kierunkiem wychowawczyni p. Bogusławy Serwickiej.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 06/05/2015
Drukuj
Program PIERWSZY DZWONEK

Kolejna edycja programu PIERWSZY DZWONEK – wsparcie dla rodzin wielodzietnych 3+. Wniosek wraz z dokumentami trzeba złożyć do 18 maja 2015 r.

Podobnie jak w ubiegłym roku, wsparcie przeznaczone jest na dofinansowanie artykułów edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych (takich jak np. obuwie i strój do zajęć wychowania fizycznego, plecaki, przybory szkolne, zeszyty, atlasy, pomoce dydaktyczne nieobowiązkowe), w szczególności podręczników wymaganych według programu szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej informacji na stronie MGOPS >>>

administrator dnia 06/05/2015
Drukuj
Spotkania z ratownikiem Pogotowia Ratunkowego - p. Jackiem Ryczkiem

Bardzo ważnym elementem edukacji dzieci jest wychowanie komunikacyjne. Realizując w naszej szkole zadania z tej dziedziny, podejmujemy różne działania, mające na celu poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach. Szkoła jest położona na wsi, nieopodal skrzyżowania dróg, stąd szczególna potrzeba edukowania i uczulania dzieci na temat konieczności zachowania szczególnej ostrożności w drodze do i ze szkoły.

Jednym z działań jest prowadzenie zajęć pozalekcyjnych – kółka BRD, na których grupa uczniów nie tylko poszerza wiedzę ze znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego, doskonali technikę jazdy na rowerze ale również poznaje zasady udzielania pierwszej pomocy, przygotowując się w ten sposób do udziału w kolejnych edycjach Ogólnopolskiego Turnieju BRD.

Profesjonalną wiedzą na temat udzielania pomocy przedmedycznej na spotkaniach dzieli się z uczniami p. Jacek Ryczek – ratownik Pogotowia Ratunkowego. Młodzi uczestnicy uczą się jak postępować gdy zdarzy się wypadek, jak pomóc kiedy ktoś zasłabnie, skaleczy się lub poparzy i w wielu innych sytuacjach. Oprócz zagadnień teoretycznych uczą się na fantomach m.in. praktycznego wykonywania masażu serca i sztucznego oddychania.

Takie ćwiczenia z pewnością pomogą nabrać prawidłowych nawyków, ułatwiając w przyszłości zachowanie w sytuacjach prawdziwego zagrożenia.

Bardzo dziękujemy p. Jackowi Ryczkowi tym bardziej, że to co robi dla uczniów naszej szkoły jest bezinteresowne.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 26/04/2015
Drukuj
Trzecie w powiecie w piłce ręcznej dziewcząt

W piątek 24.04.2015 r. rozegrano Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Gabriela Ciećko, Anna Pikul, Angelika Rozkuszka, Emilia Zych z kl. VI, Iwona Bobro, Paulina Jemróg, Natalia Miotła, Julia Kowal, Barbara Ryczek i Monika Ryczek z kl. V. W wyniku zaciętej rywalizacji nasze uczennice wywalczyły III miejsce. Drużynę przygotował p. Stanisław Jarmuła.

Gratulacje.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 25/04/2015
Drukuj