HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
Zapisy do klasy I

TU JESTEŚMY

Wypełnianie PIT

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział


1% dla szkoły

plan lekcji

kalendarz szkolny

Szkoła z klasą 2.0

AKADEMIA SZANS

Szkolna Kasa Oszczędności

POLECAMY

Numery alarmowe - film

o programie Baltie

Baltie - konkurs

dziennik elektroniczny

PowitanieZdjęcia klasowe

W czwartek 5 marca w naszej szkole będą robione zdjęcia klasowe. W ofercie będą również zdjęcia towarzyskie, legitymacyjne, itp. Pełna oferta wraz z cenami wisi na drzwiach wejściowych do szkoły. Poniżej można zapoznać się z ofertą nie zawierającą cen.

oferta 


administrator dnia 27/02/2015
Drukuj
Przedstawienie teatralne "Czarodziejskie słowa"

3 lutego uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się do Tarnowa na przedstawienie teatralne Wrocławskiego Teatru Edukacji ARTENES pt. "Czarodziejskie słowa".

Spektakl był bardzo piękny i pouczający. Uczniowie poznali historię pewnej księżniczki z dalekiego kraju, która nie używała słów: „proszę, dziękuję i przepraszam”. Jej zachowanie doprowadziło do tego, że straciła wszystkich, których kochała. Dopiero wielka tęsknota za bliskimi sprawiła, że przemyślała swoje niewłaściwe zachowanie. Aby odzyskać swoich rodziców i zakochanego w niej księcia musiała przebyć daleką drogę i zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami.

Jak to w bajkach bywa historia księżniczki zakończyła się dobrze, a dzięki niej młodzi widzowie poznali wielką moc trzech czarodziejskich słów. Ciekawa fabuła baśni oraz wspaniała gra aktorów dostarczyła wszystkim wielu emocji. Uczniowie chętnie dzielili się wrażeniami ze spektaklu, który wszystkim bardzo się podobał. Poprzez baśń z przesłaniem dowiedzieliśmy się, że w życiu warto być uprzejmym, miłym i uśmiechniętym a nadto kulturalnym. Pozostaje nam wierzyć, że od teraz nikt nie zapomni o czarodziejskich słowach: proszę, dziękuję, przepraszam…

Ostatnim akcentem wycieczki był posiłek w McDonald‘s.

Dzieci z wycieczki wróciły pełne wrażeń. To był udany wyjazd!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 11/02/2015
Drukuj
Obiady w lutym

W lutym odpłatność za obiady wynosi:

 • dla uczestniczących w wyjeździe do teatru - 24 zł
 • dla pozostałych - 27 zł

Prosimy o jak najszybszą wpłatę.


administrator dnia 06/02/2015
Drukuj
Dzień Babci i Dziadka

Tegoroczne święto babci i dziadka obchodziliśmy pod hasłem „Zawsze niech będzie babcia, zawsze niech będzie dziadziu”. Spotkanie odbyło się 28 stycznia w godzinach popołudniowych. Najpierw dyrektor szkoły p. Bogusław Marek przywitał zaproszonych gości i wygłosił słowo wstępne, potem uczniowie klas I-III przedstawili inscenizację, zaśpiewali piosenki, złożyli życzenia i wręczyli przygotowane laurki oraz prezenty. W roli konferansjera wystąpiła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Joanna Kowal. Po oficjalnej części spotkania odbył się poczęstunek, podczas którego nasi goście mieli okazję zapoznać się z dorobkiem artystycznym naszej szkoły. Podczas konkursów na etapie szkolnym, gminnym i powiatowym uczniowie z powodzeniem reprezentowali szkołę. Byli to: Julia Garstka, Aleksandra Zych, Gabrysia i Weronika Ryczek, Emilia i Julia Kowal, Dawid Kowal, Adrian Kaczówka, Monika Ryczek, Iwona Bobro, Gabriela Ciećko i Angelika Rozkuszka. Uczniowie ci przypomnieli jeszcze raz wspaniały nastrój Świąt Bożego Narodzenia śpiewając kolędy. Następnie zaśpiewały laureatki I i II miejsca w Gminnym Konkursie Pieśni Religijnych „Matka, która wszystko rozumie” - Emilia i Julia Kowal. Po wysłuchaniu ich śpiewu dziadkowie miło spędzali czas na wspólnej rozmowie oraz na oglądaniu wystawy portretów babć i dziadków. Prawie wszystkie dzieci wykonały rysunki, dlatego też nasi goście zmuszeni byli do wykazania się dużą cierpliwością w szukaniu swojej podobizny, co dawało im wiele radości, wzbudzało zachwyt oraz miłe zaskoczenie.

Zaproszeni przez wnuków goście licznie przybyli do naszej szkoły i stworzyli sympatyczną oraz niezwykle wdzięczną widownię.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 06/02/2015
Drukuj
II Międzygminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

Dzień 23 stycznia był dla dzieci z naszej szkoły kolejną okazją do tego, aby zakolędować narodzonemu Jezusowi. W tym dniu odbyły się eliminacje gminne II Międzygminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w kategorii solistów klas I i II to Emilia Kowal, Adrian Kaczówka i Dawid Kowal. W kategorii solistów klas V i VI zaśpiewała Julia Kowal. W kategorii zespołów klas V i VI wystąpiły: Iwona Bobro, Monika Ryczek, Gabriela Ciećko i Angelika Rozkuszka. Wszyscy uczestnicy konkursu starali się pięknie wykonać przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki. Emilia Kowal zdobyła II miejsce, za co otrzymała dyplom i nagrodę książkową. Pozostałym uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy. Konkurs przebiegał w miłej i jednocześnie napiętej atmosferze, ponieważ wzięła w nim udział duża liczba wykonawców, z których zdecydowana większość prezentowała wysoki poziom artystyczny.

Do tego etapu uczniów przygotowały p. Barbara Kuta i p. Jadwiga Kozłowska.

Dwa dni później odbył się finał II Międzygminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek organizowanego przez Dąbrowski Dom Kultury oraz Urząd Gminy w Radgoszczy. Wzięła w nim udział uczennica klasy II Emilia Kowal, która za wykonanie pastorałki pt. „Dzwonków dźwięk” otrzymała I miejsce w kategorii uczniów klasy I i II. Temu ostatniemu etapowi kolędowania i rywalizowania uczniów z gminy Dąbrowa Tarnowska z uczniami gminy Radgoszcz towarzyszyły bardzo duże emocje. Za wyśpiewanie I miejsca Emilia Kowal otrzymała pamiątkowy dyplom i piękny puchar. Dziękujemy dyrekcji DDK oraz wszystkim jego pracownikom za bardzo dobrą organizację tego konkursu oraz za serdeczne przyjęcie nas. Była to nie tylko okazja do rywalizacja między dwoma gminami, wieloma szkołami oraz uczniami, ale wypełniona po brzegi widownia stała się także miejscem spotkań rodzinnych i przyjacielskich.

Emilię Kowal przygotowała do konkursu p. Barbara Kuta.

Zdjęcia >>>

Więcej o eliminacjach gminnych >>>

Więcej o finale >>>

administrator dnia 06/02/2015
Drukuj
Jasełka 2015

Jest taki czas, co łzy
w śmiech zmienia,
Jest taka moc, co smutek
w radość przemienia,
Jest taka siła, co spełnia marzenia...
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.

Zgodnie z tradycją w niedzielne popołudnie 25 stycznia, w budynku naszej szkoły, odbyło się spotkanie opłatkowe, zorganizowane przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów. Zaszczycili je swoją obecnością liczni goście: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Burmistrz Żabna Stanisław Kusior, Dyrektor Biblioteki Miejskiej Jadwiga Kusior, Dyrektor naszej szkoły Bogusław Marek, Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Sarat, Radna Bogusława Serwicka, Zastępca Dyrektora MGOPS Halina Sarat, Ks. Proboszcz Bogdan Lebryk, Ks. Józef Mirek oraz mieszkańcy Smęgorzowa.

Po powitaniu przez sołtysa p. Ryszarda Ciombora, zebrani mieli okazję kolejny raz przeżyć cud Bożego Narodzenia. Żeby nie było zbyt wzniośle i "sztywno" zespół teatralny, działający przy Świetlicy Parafialnej w Smęgorzowie wystawił „Jasełka na wesoło”. Przedstawione zostały w sposób bardzo sugestywny, a niekiedy i humorystyczny sceny: knowań diabłów, rozmowy pastuszków, w pałacu Heroda oraz spotkanie wszystkich przy żłobku narodzonego Jezuska. Sceny przeplatane były nastrojowymi kolędami w wykonaniu p. Adama Dudka. Występ przygotowywany był już od listopada. Cieszy fakt, że jest bardzo wiele osób chętnych do pracy w zespole teatralnym. Jak łatwo zauważyć, w Jasełkach biorą udział dzieci, młodzież i starsi mieszkańcy Smęgorzowa. Przedstawienie reżyserowała i nad całością czuwała Irena Golonka. Scenografię przygotowała – Anna Kaczówka, oprawę dźwiękową - Rafał Gryga. Pozostałe osoby biorące udział...

administrator dnia 31/01/2015
Informacje dla rodziców
 • Jutro (wtorek) o godz. 15 rozpoczną się w naszej szkole uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka zorganizowane przez klasy I-III.
 • Najbliższa środa jest dniem basenowym dla klas I-III.
 • W dniu 3 lutego (wtorek) uczniowie z klas I-IV jadą do Tarnowa na przedstawienie teatralne.
 • W dniu 4 lutego (środa) będzie wywiadówka.
 • W dniu 5 lutego (czwartek) w godz. 10-13 odbędzie się zabawa karnawałowa - "Bal przebierańców".
 • Wyjazdu na lodowisko nie będzie przed feriami zimowymi.
administrator dnia 26/01/2015
Drukuj
Wywiadówka

W środę 4 lutego odbędzie się kolejne w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami. Godziny zebrania:

 • godz. 16 – klasy I i II
 • godz. 16.30 – klasy III i IV
 • godz. 17 – klasy V i VI

W razie konieczności indywidualnych rozmów – wszyscy uczący nauczyciele będą w szkole w godz. 16 – 17.30.

administrator dnia 26/01/2015
Drukuj
Gminny Konkurs Piosenki Religijnej "Matka, która wszystko rozumie"

W dniu 14 I 2015 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Konkursie Piosenki Religijnej „Matka, która wszystko rozumie”. Emilia Kowal reprezentowała naszą szkołę w kategorii uczniów klas I - III zdobywając II miejsce za wykonanie pastorałki „Dzwonków dźwięk”. Duże powodzenie przyniósł występ jej starszej siostry - Julii, która w kategorii uczniów klas IV - VI wyśpiewała I miejsce wykonując pastorałkę „Święty czas”. Obie dziewczynki zdobyły aplauz publiczności, co dodawało im odwagi i wiary w siebie, a jednocześnie mobilizowało do pięknego śpiewu. Publiczności podobał się także występ zespołu wokalno- muzycznego, którego skład przedstawiał się następująco: Iwona Bobro, Monika Ryczek, Gabriela Ciećko i Angelika Rozkuszka. Uczennice te pięknie wykonały pastorałkę „Skrzypi wóz”.

Konkurs jak co roku został bardzo starannie przygotowany przez organizatorów i przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy za zaproszenie do udziału w tym konkursie oraz za dyplomy i nagrody.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 23/01/2015
Drukuj