HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział


plan lekcji

kalendarz szkolny

Szkoła z klasą 2.0

AKADEMIA SZANS

Szkolna Kasa Oszczędności

POLECAMY

Numery alarmowe - film

o programie Baltie

Baltie - konkurs

dziennik elektroniczny

PowitanieRok szkolny 2014/2015 zakończony!

Rok szkolny 2014/2015 minął bardzo szybko, pracowicie, ciekawie i wesoło. Odnieśliśmy w nim wiele sukcesów, ale były też porażki. Dlatego 26 czerwca br. spotkaliśmy się wszyscy, aby podsumować odchodzący rok szkolny oraz odebrać świadectwa i nagrody za całoroczną pracę.

O godzinie 8 ks. katecheta Józef Mirek odprawił Mszę Św. w intencji uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Było to ostatnie spotkanie z ks. Józefem, który odchodzi z naszej parafii i szkoły.

Następnie, już w szkolnym budynku, powitał wszystkich p. dyrektor Bogusław Marek, który ocenił całoroczną pracę uczniów, a następnie przekazał mikrofon szóstoklasistom – absolwentom. Przedstawili oni ciekawy program artystyczny, podczas którego nie brakło scenek zaczerpniętych ze szkolnego życia. Wszyscy obejrzeli również nakręcony przez nich pożegnalny film. Występ został przygotowany pod kierownictwem wychowawczyni p. Czesławy Obary.

Po występach nadszedł oczekiwany przez wszystkich moment – rozdanie świadectw absolwentom oraz świadectw z czerwonym paskiem, które otrzymali najlepsi z klas IV - VI. Posypały się również nagrody książkowe za: wzorową naukę, zachowanie, frekwencję, osiągnięcia w konkursach oraz podziękowania dla rodziców, którzy współpracowali ze szkołą i, w miarę swoich możliwości, bardzo chętnie pomagali. Najwyższe trofeum przypadło jednakże...

administrator dnia 01/07/2015
DZIEŃ RODZINY

W dniu 23 czerwca br. w naszej szkole świętowali wspólnie mamusie, tatusiowie i dzieci. Na początku było bardzo uroczyście. Rodzice zgromadzili się na widowni, a dzieci, tzn. uczniowie z klas I – III występowali dla nich na scenie. Było mnóstwo tańców, piosenek i wierszy, które wzruszały, a także rozweseliły zebranych. Uczniów przygotowały wychowawczynie: p. Alicja Bańbor, p. Barbara Kuta oraz p. Irena Golonka. Po występie wszyscy obecni rodzice zostali obdarowani najpiękniejszymi na świcie laurkami, wykonanymi przez kochające dzieci.

Ale nie koniec na tym. Zarząd klubu sportowego „Czarni” Smęgorzów zadbał o smakowite kiełbaski i napoje, które przyrządziły panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów. Po tak energetycznym posiłku wszyscy przystąpili do konkursów, zabaw, gier i zawodów sportowych. Uczniowie klas I – III rozegrali wiele konkursów, za które otrzymali piękne nagrody, również ufundowane przez LKS „Czarni”

W tym samym czasie starsi, tzn. uczniowie klas IV –VI, rodzice oraz nauczyciele rozegrali między sobą...

administrator dnia 29/06/2015
Pierwsze prawo jazdy

18 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbył się egzamin na pierwsze prawo jazdy - kartę rowerową, który był ważnym wydarzeniem w życiu czwartoklasistów. Do egzaminu przystąpiło 13 uczniów, którzy zgodnie z regulaminem uzyskania karty ukończyli 10 lat.

Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Zdanie egzaminu polegało na zaliczeniu obydwu części.

Egzamin teoretyczny przeprowadzony został w formie testu jednokrotnego wyboru. Obejmował on sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. 

Egzamin praktyczny dotyczył umiejętności jazdy na rowerze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Niespodziewanie dla niektórych uczniów ta część okazała się nie lada wyzwaniem. W pokonaniu rowerowego toru przeszkód należało się wykazać nie tylko sprawnością fizyczną ale i opanowaniem, a trema i zdenerwowanie dawały o sobie znać. Na szczęście fachowe i profesjonalne podejście przeprowadzającego egzamin - funkcjonariusza Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej - asp. Jarosława Czupryny sprawiło, że wszyscy zdający zaliczyli obydwie części egzaminu.

Bardzo mu za to dziękujemy, a uczniom gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy po drogach.

Cz. Obara

Zdjęcia >>>

administrator dnia 24/06/2015
Drukuj
Urzekające piękno Ojcowskiego Parku Narodowego

We wtorek, 16 czerwca 2015 r., uczniowie klas I, III, IV i V pod kierownictwem p. Stanisława Jarmuły, opieką p. Doroty Bobro, p. Agnieszki Chmury, p. Katarzyny Dziekan-Kozioł p. Ireny Golonki, udali się na jednodniową wycieczkę do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie i Ojcowskiego Parku Narodowego. Na początku w autokarze przywitał nas p. Adam Malec – przewodnik wycieczki, który już w trakcie podróży zwracał naszą uwagę na ciekawe miejsca, godne obejrzenia, o których opowiadał interesujące historie.

Program wycieczki był następujący:

1. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie – muzeum na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny, gromadzące eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa. Liczba eksponowanych obecnie statków powietrznych przekracza 200. Większość eksponatów stanowią przekazane do muzeum egzemplarze wycofane z użytku przez wojsko lub władze państwowe. Część eksponatów trafiła do muzeum dzięki wymianie z innymi muzeami na świecie.

2. Jaskinia Łokietka – zwana Grotą Łokietka, jaskinia krasowa o rozwinięciu poziomym w Dolinie Sąspowskiej w północno-zachodnim zboczu Chełmowej Góry w obrębie Ojcowskiego Parku Narodowego. Z jaskinią wiąże się legenda o Władysławie Łokietku, który schronił się w niej po ucieczce z Krakowa przed wojskami czeskiego króla Wacława II. Życie uratował mu pająk, który zasłonił otwór jaskini pajęczyną, wprowadzając w błąd pościg. Pamiątką po tym wydarzeniu są nazwy jaskini oraz poszczególnych jej komór, a także brama w kształcie pajęczej sieci, zamykająca wejście.

Do wejścia prowadzi wąska szczelina skalna o długości 20 m. Korytarz zwany Głównym prowadzi do Sali Rycerskiej o wymiarach 25 × 10 m, z którego wychodzą dwa korytarze: schodami w dół do tzw. Sypialni oraz tzw. Kuchni, sali znajdującej się blisko powierzchni ziemi (ze stropu zwisają korzenie drzew). Sypialnia jest największą salą jaskini o wymiarach 20 × 30 m. Szata naciekowa Jaskini Łokietka jest uboga, zachowała się tylko w niedostępnych miejscach. Łączna długość korytarzy i komór wynosi ok. 270 m, temperatura zaś 7–8 °C.

3. Wąwóz Ciasne Skałki – wąwóz znajdujący się na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Ma poprzeczny przekrój w kształcie litery "V" i jest silnie zerodowany przez wodę. Na dnie zalegają...

administrator dnia 19/06/2015
II Szkolny Konkurs Piosenki "Tobie Mamo"

„Twoje święto dziś Mamo,
więc Ci z serca chcemy dać …”

Dnia 26 maja 2015 r. odbył się w naszej szkole II Szkolny Konkurs Piosenki „Tobie Mamo”. Uczniowie kl. II – VI zaśpiewali piosenki, które przygotowali dla swoich mam. Wystąpiło 34 uczniów. Wcześniej uczniowie kl. IV – VI przygotowali obrazy z życzeniami dla swoich Mam.

Jury w składzie p. Agnieszka Chmura, p. Barbara Kuta i p. Jadwiga Kozłowska, biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, emisję głosu, rytmiczność, barwę i tonację oraz ogólne wrażenie artystyczne przyznało następujące miejsca w kategoriach:

Soliści:

 • I miejsce – Emilia Kowal kl. II
 • II miejsce – Klaudia Bork kl. IV
 • III miejsce – Julia Kowal kl. VI
 • III miejsce – Joanna Kozaczka kl. V

Duety:

 • I miejsce – Dynak Amelia, Wiktoria Dzięgiel kl. II
 • II miejsce – Gabriela Ciećko, Angelika Rozkuszka kl. VI
 • III miejsce – Klaudia Ryczek, Wiktoria Pikul kl. III
 • III miejsce – Julia Kowal, Natalia Miotła kl. V

Tercety:

 • I miejsce – Dominika Kusiak, Wiktoria Kardaś, Paulina Wałaszek
 • II miejsce – Paulina Gadziała, Aleksandra Taraska, Aleksandra Szwajkosz

Zespoły:

 • I miejsce – Klasa II

Wszystkim gratulujemy!!!

Uczestnicy otrzymają dyplomy oraz nagrody. Czekamy na zaangażowanie chłopców wykonawców w następnym Konkursie Piosenek Wakacyjnych, aby z piosenką na ustach spędzić letni czas.

Opracowała Jadwiga Kozłowska

Zdjęcia >>>

administrator dnia 18/06/2015
Drukuj
Wycieczka klasy czwartej

Dnia 10 czerwca br. uczniowie klasy czwartej wraz z opiekunami: p. Agnieszką Chmurą, p. Anną Kaczówką i wychowawczynią p. Bogusławą Serwicką wzięli udział w jednodniowej wycieczce.

Celem naszej wyprawy były Jadowniki Mokre, lecz już po drodze wstąpiliśmy do Zabawy, miejscowości położonej za Żabnem, gdzie odwiedziliśmy sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny. Powitał nas tamtejszy proboszcz, który oprowadzał nas i opowiadał o ciekawych miejscach. Są nimi min.: grób bł. Karoliny umieszczony w ołtarzu, piękne witraże, sala ofiar przemocy oraz zabytkowa stodoła, w której znajdują się starodawne sprzęty rolnicze, a także mini ZOO. Następnie udaliśmy się do Wał Rudy, gdzie zwiedziliśmy dom rodzinny Karoliny, w którym znajduje się wiele ciekawych dawnych sprzętów gospodarstwa domowego . Z domku wyruszyliśmy trasą męczeństwa Karoliny, która wiodła prze pola i las i wynosiła 2,5 kilometra.

Ostatnim etapem wycieczki były Jadowniki Mokre. Znajduje się tam Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej. Jego dyrektorem jest ks. prałat Marek Kogut, pochodzący ze Smęgorzowa. Gospodarz ośrodka powitał nas bardzo serdecznie i udostępnił wszystkie możliwe atrakcje: basen, groty solne, muzeum , siłownię zewnętrzną, piękne ogrody oraz place zabaw i boiska. Ugoszczono nas również pysznym obiadem. Otrzymaliśmy też na pamiątkę foldery, widokówki i książki z ofertami ośrodka. Spędzając czas w ośrodku, mieliśmy okazję zregenerować nasze nadwątlone kończącym się rokiem szkolnym siły, poszerzyć naszą wiedzę oraz świetnie się bawić. Serdecznie dziękujemy ks. prałatowi Markowi za gościnność i otwarte serce.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 16/06/2015
Drukuj
IX Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej

Dnia 03.06.2015 r. w Dąbrowskim Domu Kultury odbyła się IX edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Dziecięcej, w którym wzięło udział 23 uczniów z sześciu szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Izabela Chmura - uczennica klasy II oraz Tomasz Kaczocha – uczeń klasy III. Izabela Chmura, przygotowana przez wychowawcę p. Barbarę Kuta recytowała wiersze „Pobudka” Natalii Usenko i „Ptasie radio”' Juliana Tuwima. Tomasz Kaczocha przygotowany przez wychowawcę p. Irenę Golonka recytował wiersze: „Wilki” Danuty Wawiłow i „Kopareczka” Danuty Wawiłow. W pracy komisji konkursowej uczestniczyli: Dyrektor DDK p. Paweł Chojnowski, pracownik DDK p. Danuta Szczygieł oraz członek Grupy Teatralnej działającej w DDK p. Kinga Zych. Po przesłuchaniu uczestników konkursu zostali wyłonieni zwycięzcy, wśród których znalazła się uczennica naszej szkoły – Izabela Chmura – zdobywczyni II miejsca.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Werdykt komisji konkursowej ogłosił dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury p. Paweł Chojnowski, który wymienił kryteria prawidłowej recytacji i podkreślił, że na ogół uczestnicy tego konkursu świetnie poradzili sobie z interpretacją poezji dziecięcej.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział, natomiast uczniowie, którym przyznano konkretne miejsca i wyróżnienia dostali piękne nagrody książkowe i dyplomy. Na koniec uczestnicy konkursu mieli możliwość skorzystania ze słodkiego poczęstunku, jako upominku od organizatora z okazji Dnia Dziecka.

Opracowała Barbara Kuta

Zdjęcia >>>
Więcej o konkursie >>>

administrator dnia 11/06/2015
Drukuj
Mamy w Smęgorzowie nowe boiska sportowe!

2 czerwca 2015 roku, przy pięknej i słonecznej pogodzie, miała miejsce wspaniała i radosna uroczystość. Został bowiem oddany do użytku społeczności Smęgorzowa nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt sportowy, składający się z dwóch boisk, na których można uprawiać takie dyscypliny sportu jak: piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka i tenis ziemny i badminton. Koszt obiektu został sfinansowany przez PROW oraz Gminę Dąbrowa Tarnowska i wynosił ponad 525 000 zł. Wykonawcą, który bardzo dobrze wywiązał się z zadania, była spółka EVERSPORT z Warszawy, a podwykonawcą - firma Instal-System z Dąbrowy Tarnowskiej. Na placu przed boiskami zebranych powitała nauczycielka p. Katarzyna Dziekan-Kozioł, która przedstawiła porządek spotkania.

Przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – p. Krzysztof Kaczmarski, Dyrektor Szkoły – p. Bogusław Marek, Radna ze Smęgorzowa, a zarazem Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej – p. Bogusława Serwicka, Prezes Spółki EVERSPORT – p. Marcin Marcinkowski, Sołtys Smęgorzowa – p. Ryszard Ciombor, Administrator Parafii Smęgorzów – Ks. Józef Mirek, nauczyciel wychowania fizycznego – p. Stanisław Jarmuła, Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Elżbieta Ryczek oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Joanna Kowal. Poświęcenia obiektu dokonał administrator parafii Smęgorzów – Ks. Józef Mirek. Po poświęceniu odbyło się tradycyjne oddanie strzałów do bramki, której bronił uczeń klasy V – Marcin Ryczek. Strzały do bramki oddali: Przewodniczący Rady Miejskiej – p. Jacek Sarat, Burmistrz p. Krzysztof Kaczmarski, Dyrektor Szkoły – p. Bogusław Marek, Prezes Spółki EVERSPORT – p. Marcin Marcinkowski, Sołtys p. Ryszard Ciombor oraz Ks. Józef Mirek.

administrator dnia 04/06/2015
EkoGala 2015

Dnia 12 maja 2015 r. w SP-2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się VIII edycja Gminnego Turnieju Ekologicznego EkoGala.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

 • Karolina Rygielska - kl. VI
 • Angelika Rozkuszka - kl. VI
 • Maksymilian Obrochta -  kl. VI

Uczniowie przygotowali się do konkursu poprzez:

 • powtórzenie wiadomości z przyrody z kl. IV – VI,
 • rozwiązywanie testów ekologicznych.
 • czytanie książek z ekologii, atlasów, krzyżówek,
 • opracowywanie haseł ekologicznych,
 • naukę oznaczeń pojemników i produktów z E,
 • udział ...
administrator dnia 21/05/2015