HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

Wypełnianie PIT

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział


1% dla szkoły

plan lekcji

kalendarz szkolny

Szkoła z klasą 2.0

AKADEMIA SZANS

Szkolna Kasa Oszczędności

POLECAMY

Numery alarmowe - film

o programie Baltie

Baltie - konkurs

dziennik elektroniczny

PowitanieInformacje dla rodziców
 • Jutro (wtorek) o godz. 15 rozpoczną się w naszej szkole uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka zorganizowane przez klasy I-III.
 • Najbliższa środa jest dniem basenowym dla klas I-III.
 • W dniu 3 lutego (wtorek) uczniowie z klas I-IV jadą do Tarnowa na przedstawienie teatralne.
 • W dniu 4 lutego (środa) będzie wywiadówka.
 • W dniu 5 lutego (czwartek) w godz. 10-13 odbędzie się zabawa karnawałowa - "Bal przebierańców".
 • Wyjazdu na lodowisko nie będzie przed feriami zimowymi.
administrator dnia 26/01/2015
Drukuj
Wywiadówka

W środę 4 lutego odbędzie się kolejne w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami. Godziny zebrania:

 • godz. 16 – klasy I i II
 • godz. 16.30 – klasy III i IV
 • godz. 17 – klasy V i VI

W razie konieczności indywidualnych rozmów – wszyscy uczący nauczyciele będą w szkole w godz. 16 – 17.30.

administrator dnia 26/01/2015
Drukuj
Gminny Konkurs Piosenki Religijnej "Matka, która wszystko rozumie"

W dniu 14 I 2015 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Konkursie Piosenki Religijnej „Matka, która wszystko rozumie”. Emilia Kowal reprezentowała naszą szkołę w kategorii uczniów klas I - III zdobywając II miejsce za wykonanie pastorałki „Dzwonków dźwięk”. Duże powodzenie przyniósł występ jej starszej siostry - Julii, która w kategorii uczniów klas IV - VI wyśpiewała I miejsce wykonując pastorałkę „Święty czas”. Obie dziewczynki zdobyły aplauz publiczności, co dodawało im odwagi i wiary w siebie, a jednocześnie mobilizowało do pięknego śpiewu. Publiczności podobał się także występ zespołu wokalno- muzycznego, którego skład przedstawiał się następująco: Iwona Bobro, Monika Ryczek, Gabriela Ciećko i Angelika Rozkuszka. Uczennice te pięknie wykonały pastorałkę „Skrzypi wóz”.

Konkurs jak co roku został bardzo starannie przygotowany przez organizatorów i przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy za zaproszenie do udziału w tym konkursie oraz za dyplomy i nagrody.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 23/01/2015
Drukuj
"Nieśmy radość i dobro" - Kolęda Misyjna 2014

22. raz Kolędnicy Misyjni wyruszyli w Diecezji Tarnowskiej aby przemierzać wioski i miasta. Pierwszy raz w 1993 r. w 12 parafiach diecezji zorganizowano kolędę misyjną dzieci. Obecnie około 420 parafii wspiera to dzieło pomocy misjonarzom.

Mottem tegorocznego kolędowania było:

„Ma toto ti amolenge” tzn. „Usłysz płacz dzieci”.

Celem kolędników misyjnych było:

 • przynieść domom błogosławieństwo,
 • przypomnieć, że Chrystus narodził się dla wszystkich ludzi na całym świecie, a wielu Go jeszcze nie zna,
 • głosić z radością, że nowonarodzony Jezus jest sensem naszego życia,
 • zbieranie darów serca dla dzieci różnych krajów świata, wśród których pracują nasi misjonarze.

26 grudnia 2014 r. podczas Mszy świętej dzieci z naszej szkoły odczytały Modlitwę Wiernych oraz zaniosły dary ofiarne. Na koniec Mszy świętej...

administrator dnia 22/01/2015
Wigilijna niespodzianka

„Ktoś umiłowany tu przyjdzie
– dobre obejmą nas ręce
I będą nasze uśmiechy
srebrnym błękitem dziecięce.”

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, oczekiwany nie tylko przez dzieci, ale także przez dorosłych. Tradycją naszej szkoły jest przygotowanie spotkania, które jest namiastką Wigilii Narodzenia Pana Jezusa, jaką 24 grudnia będziemy obchodzić w naszych domach.

W dniu 19 grudnia 2014 roku, w pięknie udekorowanej sali, zebrali się rodzice z Rady Rodziców, Dyrektor, Nauczyciele i cała społeczność szkolna. Po słowie wstępnym Pana Dyrektora Bogusława Marka i Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa odczytanej przez Księdza Proboszcza Bogdana Lebryka, rozpoczął się występ wigilijny. W tym roku niewątpliwą niespodzianką dla zebranych na sali uczniów, było pojawienie się na scenie – w roli aktorów – grupy naszych nauczycieli i rodziców, którzy wraz z uczniami przedstawili tradycyjne jasełka, przeplatane pięknymi kolędami i pastorałkami. Występ ten przygotowywany był w tajemnicy przed uczniami, i jak to powiedział Pan Dyrektor na wstępie, był upominkiem świątecznym dla uczniów naszej szkoły od nauczycieli i rodziców. Kolejny raz mogliśmy przeżywać historię Maryi i Józefa, szukających schronienia dla maleńkiego, nowonarodzonego Jezuska. Przygaszone światła, blask świec i takt kolędy, wszystko to pozwoliło również w naszej szkole...

administrator dnia 19/12/2014
Informacje dla rodziców

W dniach od 22.12.2014 r. do 05.01.2015 r. szkoła nie prowadzi zajęć dydaktycznych. Rodziców, którzy pracują zawodowo i nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom w tym okresie, proszę o kontakt z sekretariatem szkoły do czwartku do godz. 15.

W piątek 19 grudnia wszyscy przychodzą do szkoły na godz. 8 odświętnie ubrani, bez plecaków i podręczników. Zakończenie Szkolnej Wigilii przewidywany jest na godz. 11.

administrator dnia 15/12/2014
Drukuj
Konkursowe pierniczki

Dnia 6 grudnia 2014 r. uczniowie z kółka plastycznego spotkali się, aby przygotować pierniczki na Konkurs „Ozdoba choinkowa”, organizowany w SP-1 w Dąbrowie Tarnowskiej na rzecz misji w Afryce.

Uczniowie przygotowali świąteczne foremki oraz kolorowe cukierki do ozdabiania ciasteczek. Wypiekiem zajęły się mamy p. Marta Zych i p. Ania Kowal oraz p. Teresa Rygielska.

Mieszanie składników, wałkowanie, wycinanie, ozdabianie lukrem i cukierkami było dużym doświadczeniem dla dzieci. Dar samodzielnie wykonany, będzie zapewne miłym wspomnieniem dla uczestników zajęć i radością dla obdarowanych.

Opiekun grupy Jadwiga Kozłowska

Zdjęcia >>>

administrator dnia 12/12/2014
Drukuj
XV Turniej Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

W czwartek, 11 grudnia 2014 r. na Hali Sportowej im Agaty Mróz – Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej zostały przeprowadzone Finały Powiatowe dziewcząt – XV Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Turniej przeprowadzono w kategorii dziewcząt U-12 (urodzonych pomiędzy 1 stycznia 2003, a 31 grudnia 2004 – IV i V klasa szkoły podstawowej).

W rywalizacji wzięło udział 5 szkół z naszego powiatu: SP Bolesław, SP Gręboszów, SP Mędrzechów, SP Olesno i SP Smęgorzów. Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym. Nasze dziewczęta wywalczyły III miejsce. Drużyna prowadzone przez p. Stanisława Jarmułę występowała w składzie:

Dziewczęta U-12: Iwona Bobro, Julia Kowal, Natalia Miotła, Barbara Ryczek, Monika Ryczek, Aleksandra Szwajkosz z klasy V, Klaudia Bork, Karolina Przybyło z klasy IV.

Gratulujemy!

Do Turnieju w tej samej kategorii zgłoszeni byli również nasi chłopcy. Ze względu na absencję zawodników spowodowaną chorobą, nie wzięli oni w nim udziału.

Zdjęcia >>>

Więcej o zawodach >>>

administrator dnia 11/12/2014
Drukuj
Szkolny konkurs literowania w języku angielskim dla klas III-IV

30 października odbył się szkolny konkurs literowania w języku angielskim dla klas III - IV, w którym wzięło udział 7 uczniów. Zawodnicy musieli błysnąć znajomością alfabetu. Otrzymali wiele zadań, w których wykazali się umiejętnością poprawnego zapisywania pojedynczych liter, słów oraz literowania wylosowanych wyrazów. Jak się później okazało najtrudniejszą konkurencją był „Mix liter”, w której uczestnicy układali wyrazy z liter podanych w różnej kolejności. Najlepszym uczestnikiem konkursu okazał się Maciej Chmura z klasy IV. II miejsce zdobył Tomasz Miotła z klasy III, a III miejsce Joanna Kozaczka z klasy IV. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim zwycięzcom.

Ogłoszenie wyników odbyło się 28 listopada, w czasie wizyty p. Stefanii Dulembowej.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 06/12/2014
Drukuj