HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział


plan lekcji

kalendarz szkolny

Szkoła z klasą 2.0

AKADEMIA SZANS

Szkolna Kasa Oszczędności

POLECAMY

Numery alarmowe - film

o programie Baltie

Baltie - konkurs

dziennik elektroniczny

PowitanieInformacje dla rodziców

W dniach od 22.12.2014 r. do 05.01.2015 r. szkoła nie prowadzi zajęć dydaktycznych. Rodziców, którzy pracują zawodowo i nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom w tym okresie, proszę o kontakt z sekretariatem szkoły do czwartku do godz. 15.

W piątek 19 grudnia wszyscy przychodzą do szkoły na godz. 8 odświętnie ubrani, bez plecaków i podręczników. Zakończenie Szkolnej Wigilii przewidywany jest na godz. 11.

administrator dnia 15/12/2014
Drukuj
Świąteczne Kartki Dobroczynne

Nasza szkoła włączyła się kolejny raz w akcję Stowarzyszenia "Sursum Corda". Na przerwach można kupić Świąteczne Kartki Dobroczynne w cenie 2 zł. Wzory można zobaczyć na stronie stowarzyszenia.

http://www.sc.org.pl/projekty/swiatecznekartkidobroczynne/

 


administrator dnia 03/12/2014
Drukuj
Najpiękniejsze Bajkowe Krasnale wybrane!

Za nami finał Gminnego Konkursu Plastycznego na „Bajkowego Krasnala”, który został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach VI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, a regionalnym koordynatorem tego wydarzenia był Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

Na konkurs wpłynęło aż 84 krasnale. Komisja konkursowa w składzie przewodnicząca Józefa Duda, Mirosław Sajdak, Lidia Marzec oraz Andrzej Tarnowski – członkowie, miała niełatwe zadanie, gdyż pomysłowość wykonania prac z wielu materiałów zaskoczyła wszystkich.

W środowe przedpołudnie 26 listopada br. (w czasie naszej zabawy andrzejkowej) w Oddziale dla Dzieci ogłoszono wyniki konkursu plastycznego.

Wśród nagrodzonych byli również uczniowie naszej szkoły:

I miejsce zdobył - Jakub Szwajkosz uczeń klasy II, wyróżnienie otrzymały uczennice klasy IV: Klaudia Bork i Karolina Przybyło.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy sukcesu!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 03/12/2014
Drukuj
Obiady w grudniu

W grudniu odpłatność za obiady wynosi 45 zł (15 dni x 3 zł). Prosimy o jak najszybszą wpłatę.

 

 

 


administrator dnia 03/12/2014
Drukuj
TO BYŁA BARDZO MIŁA WIZYTA!

Dziś, tj. 28 listopada br. naszą szkołę odwiedził ulubiony Gość. To Pani Stefania Dulembowa, która już od prawie 10 lat utrzymuje z naszą szkołą, tzn. uczniami, dyrekcją, nauczycielami oraz rodzicami serdeczną znajomość. Jesteśmy w bieżącym kontakcie telefonicznym i listowym. Jednak najmilsze są odwiedziny. Gdy Pani Stefania przyjeżdża do nas, panuje radosna atmosfera. Każda klasa przygotowuje dla Niej jakąś niespodziankę. Najczęściej są to laurki, obrazki, ozdoby świąteczne, własnoręcznie wykonane. Pani Stefania także zawsze przywozi dzieciom różne upominki. Tak było i teraz.

Pani Stefania Dulembowa wraz z towarzyszącymi Jej osobami, Pan Burmistrz Stanisław Początek, który jest od samego początku zaprzyjaźniony z naszym Gościem oraz Sołtys Pan Ryszard Ciombor, zostali serdecznie powitani przez dyrektora szkoły Pana Bogusława Marka. Dyrektor przedstawił gościom, oraz uczniom i przybyłym rodzicom, ostatnie osiągnięcia zwycięzców w konkursach i zawodach sportowych. Wręczył dyplomy i nagrody. Potem odbył się krótki występ, składający się z piosenek i wierszy.

Pani Stefania chciała wszystkie dzieci uściskać i przytulić, ponieważ traktuje je jak własne wnuczęta. Przekazała im również kilka ważnych i mądrych rad życiowych: żeby się dobrze uczyły, były uczciwe i nie zapominały o modlitwie. Wszyscy byli wzruszeni, a najbardziej sama Pani Stefania, która powiedziała, że bardzo tęskni za Smęgorzowem i wszystkimi uczniami. Następnie głos zabrał...

administrator dnia 28/11/2014
O kondycję dbamy - więc w "Dwa ognie" gramy!

Pod takim hasłem 25 listopada 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Nieczajnie Górnej odbył się II GMINNY TURNIEJ GRY W „DWA OGNIE” DLA KLAS I–III o PUCHAR BURMISTRZA DĄBROWY TARNOWSKIEJ.

W rozgrywkach wzięło udział siedem szkół z terenu gminy. Poziom zawodów był wysoki, dostarczył wiele emocji, zawodnikom nie można było odmówić ambicji i woli walki o zwycięstwo.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy trzeciej: Dominika Kusiak, Tomasz Miotła, Mateusz Ryczek, Tomasz Kaczocha, Wiktoria Kardaś, Wiktoria Pikul.

W turnieju zajęli wysokie II miejsce przegrywając jedynie ze zwycięzcami - drużyną ze szkoły w Nieczajnie Górnej.

Gratulujemy! Drużynę do zawodów przygotowała p. Irena Golonka.

Wręczenia pucharu, medali i dyplomów dokonali Zastępca Burmistrza p. Marek Minorczyk wraz z Dyrektorem Szkoły p. Dariuszem Węglowskim.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 27/11/2014
Drukuj
Konkurs Piosenki Religijnej

W dniu 21 listopada 2014 r. w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Przegląd Piosenki Religijnej „Matka, która wszystko rozumie”. W tym roku był on adresowany do dzieci z przedszkoli oraz do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Naszą szkołę z powodzeniem reprezentowały: uczennica kl. II – Emilia Kowal oraz uczennice kl. V - Julia Kowal, Monika Ryczek i Iwona Bobro.

W przedziale wiekowym uczniów kl. II – IV Emilia Kowal jako solistka zajęła II miejsce za wykonanie piosenki pt. ”Dobra Matko”.

W przedziale wiekowym uczniów kl. V – VI Julia Kowal jako solistka oraz Monika Ryczek i Iwona Bobro w tańcu cygańskim zajęły I miejsce. Julia zaśpiewała piosenkę pt. „Cygańska Madonna”.

Laureaci otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.

Do udziału w tym konkursie uczennice przygotowała p. Barbara Kuta.

Zdjęcia >>>

Galeria DDK >>>

administrator dnia 27/11/2014
Drukuj
Będą boiska

Niedawno nadeszła do nas radosna wiadomość - najpóźniej w czerwcu oddane zostaną przy naszej szkole nowe boiska szkolne.

A oprócz tego m. in. parking.

Więcej o tym można przeczytać tutaj >>>

 

administrator dnia 17/11/2014
Drukuj
Gminne IMS w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

W dniu 13 listopada 2014 r. w ramach realizacji kalendarza zawodów Szkolnego Związku Sportowego zostały przeprowadzone Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych w kategorii indywidualnej i drużynowej. Przy stołach tenisowych w walce o tytuł Mistrza Gminy i awans do zawodów powiatowych stanęło 17 zawodniczek i 16 zawodników z pięciu szkół naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Iwona Bobro, Julia Kowal, Natalia Miotła, Monika Ryczek, Jacek Ciećko, Kamil Korzec, Marcin Ryczek z klasy V i Gabriela Ciećko, Angelika Rozkuszka, Bartłomiej Garstka, Karol Korzec, Piotr Kupiec z klasy VI.

Wyniki indywidualne dziewcząt:

  • III miejsce – Gabriela Ciećko
  • IV miejsce – Natalia Miotła

Wyniki drużynowe dziewcząt:

  • II miejsce – V-ce mistrz Gminy – Gabriela Ciećko, Natalia Miotła i Angelika Rozkuszka

Wyniki indywidualne chłopców:

  • IV miejsce – Marcin Ryczek
  • VI miejsce – Bartłomiej Garstka

Wyniki drużynowe chłopców:

  • II miejsce – V-ce mistrz Gminy – Bartłomiej Garstka i Jacek Ciećko

Zwycięzcy z miejsc I–VI indywidualnie i drużynowo pierwsze dwa zespoły wywalczyli awans do zawodów o mistrzostwo powiatu.

Uczniów do Turnieju przygotował i Turniej sędziował p. Stanisław Jarmuła. Gratulujemy.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 13/11/2014
Drukuj